banner-nubia-z11Portfólio spoločnosti Bluboo je vskutku rozmanité a drží sa jedného veľmi zásadného pravidla – priniesť používateľovi dostatočnú výbavu, no zároveň zachovať dostupnú cenovku. Model Maya Max, našťastie, tieto pravidlá neporušil, a tak si môžeme vychutnať naozaj parádny smartfón s množstvom nadpriemerných vlastností v danej cenovej kategórii. 

Jednoznačnou dominantou je masívny 6-palcový HD displej, ktorý je vhodný naozaj len pre špecifickú skupinu používateľov. Medzi lacnejšou konkurenciou z Číny má presne dvoch najvážnejších konkurentov, s ktorými zdieľa Bluboo množstvo spoločných čŕt. Najlepšie bude, ak si kľúčové špecifikácie ukážeme v tabuľke nižšie, ktorá nám výborne poslúži, aby sme dokázali s určitosťou skonštatovať, ktorý smartfón je teda víťazom. Tou najhorúcejšou konkurenciou sú Leagoo Shark 1 a Cubot Max. 

Bluboo Maya Max Leagoo Shark 1 Cubot Max
Displej 6-palcový JDI OGS s HD rozlíšením 6-palcový s FullHD rozlíšením 6-palcový s HD rozlíšením
Procesor a RAM / ROM pamäť  8-jadrový MediaTek MT6750, frekvencia 1,5 GHz + 3 GB RAM / 32 GB ROM 8-jadrový MediaTek MT6753, frekvencia 1,5 GHz + 3 GB RAM / 16 GB ROM 8-jadrový MediaTek MT6753A, frekvencia 1,5 GHz + 3 GB RAM / 32 GB ROM
Operačný systém Android 6.0 Marshmallow Android 5.1 Lollipop Android 6.0 Marshmallow
Fotoaparát 13 MPx Sony IMX214 13 MPx 13 MPx
Batéria 4200 mAh 6300 mAh 4100 mAh

Možno sa to tak na prvý pohľad nezdá, no Bluboo Maya Max má z tejto trojice najlepší fotoaparát so snímačom od Sony, taktiež najvýkonnejší procesor, konštrukciu vyrobenú zo špičkového hliníka rady 6000 a v neposlednom rade treba spomenúť aj kompletnú nádielku LTE frekvencií, pričom smartfón podporuje 4G siete Cat. 6 s maximálnou rýchlosťou sťahovania 300 Mbps. Medzi komponentami je skryté aj vylepšenie zvukovej stránky, ktorú určite ocení množstvo používateľov.

Kúpiť Bluboo Maya Max za 122 €

bluboo-maya-max-akcia-porovnanie-fonov

V konečnom dôsledku je teda Bluboo Maya Max naozaj najlepším smartfónom medzi cenovo dostupnými kúskami, ktoré disponujú veľkými displejmi. Ak ťa zaujal až natoľko, že zvažuješ kúpu, navštív e-shop TomTop, v ktorom ťa vyjde len na 122 €. V prípade, že sa počas cesty zastaví na colnici, počítaj s navýšením ceny o 24 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP