Pôvodný film Blade Runner z roku 1982 sa stal kultovnou záležitosťou a vo svojej podstate predstavoval divákom budúcnosť ľudstva. V nej boli na ťažké či nebezpečné práce využívané ľudské klony, ktoré sa od svojich originálov takmer vôbec nelíšili. Pokračovanie Blade Runner 2049 odhaľuje obrovské tajomstvo, ktoré môže zmeniť celú zostávajúcu ľudskú spoločnosť vo filme. 

Pokračovanie kultovnej legendy

Replikanti v pôvodnom snímku spred 35 rokov sa po rokoch útlaku vzbúrili a neskôr im bol zakázaný pobyt na našej Zemi. Na dohliadanie poriadku boli zriadené špeciálne jednotky Blade Runner, ktoré mali na starosť zabiť každý ľudský klon porušujúci zákaz. V strhujúcom pokračovaní tohto sci-fi filmu pátra po skrytej pravde dôstojník polície v Los Angeles, ktorého stvárnil známy Ryan Gosling. Ten je počas svojej cesty nútený vyhľadať pôvodného, no nezvestného Blade Runnera, Ricka Deckarda. Jeho úloha bola pridelená legende filmového plátna, Harissonovi Fordovi.

zdroj fotografie: Screenshot/Warner Bros. Pictures/YouTube

Nenechaj si ujsť
Disney buduje ohromný raj pre všetkých nerdov. Toto je prvý pohľad na 3D model Star Wars sveta
Budúcnosť plná technológií

Blade Runner 2049 bude mať premiéru už 6. októbra tohto roku. Pre náhľad do deja filmu, ktorý sa bude odohrávať v Kalifornii v roku 2049 bol vypustený už v poradí druhý trailer, ktorý fanúšikov strhne do budúcnosti plnej futuristických technológií. Tento filmový snímok má na svojich pleciach režisér Denis Villeneuve a producent sci-fi titulov „Alien“ a „The Martian“, Ridley Scott. O tom, že pôjde o jeden z najočakávanejších filmov za posledné roky niet pochýb a prvé dva trailery odhaľujú jeho nesmierne kvality, ktoré si v plnej paráde pozrieme už o pár mesiacov. Nebudeme ťa však ďalej napínať a pokojne si pozri tieto dve krátke ochutnávky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom