Jednoznačne najväčšou vadou dnešných smartfónov je ich skutočne nízka výdrž na jedno nabitie. Tá je spôsobená najmä bezcielnym znižovaním ich hrúbky, vďaka čomu následne dokážu poňať akumulátor s priemernou alebo podpriemernou kapacitou. Stále je však možné nájsť v portfóliu niektorých spoločností zopár mohykánov, ktorí bez nabíjačky dokážu prežiť aj tri dni.

Skvelým príkladom môže byť smartfón Blackview P2 Lite, ktorý skrýva pod príjemne vyzerajúcou kovovou konštrukciou batériu s kapacitou 6000 mAh. Tá dokáže z plnej kapacity bez väčších ťažkostí napájať spomínaný model až po dobu troch dní, pričom jeho striedmejšie používanie môže priniesť pokojne ešte o niečo lepšie výsledky. Ak si ale z nejakého dôvodu presvedčený o tom, že okrem skvelej batérie ti nemá P2 Lite čo iné ponúknuť, tak si na omyle. Na jeho prednej strane sa totižto rozprestiera kvalitný 5,5-palcový IPS displej s FullHD rozlíšením, ktorý prekrýva odolné sklo s 2.5D zaoblením hrán.

zdroj fotografie: DHgate

Priestor nad displejom využíva proximity senzor, hovorový reproduktor, ale aj 8 MPx selfie kamera. Naopak pod displejom je zas umiestnená trojica kapacitných tlačidiel. Zo zadnej strany zaujme toto zariadenie 13 MPx hlavným fotoaparátom, ktorému pri vytváraní kvalitných snímok dopomáha aj clona f/1.8, PDAF zaostrovanie či dvojitý LED blesk. Hneď pod spomínaným fotografickým snímačom sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov, ktorý dokáže samotný prístroj odomknúť už za jedinú desatinu sekundy.

zdroj fotografie: Blackview

Predobjednať Blackview P2 Lite za 131 €

V útrobách smartfónu Blackview P2 Lite tlčie 8-jadrový procesor MT6753, ktorý je vyrábaný taiwanskou spoločnosťou MediaTek. Spomínaný procesor je taktovaný na frekvencií 1,3 GHz a dopomáha mu grafický akcelerátor Mali-T720. Pre potreby svižného multitaskingu bohate postačia 3 GB operačnej pamäte RAM, zatiaľ čo interné úložisko bude schopné poňať 32 GB dát. Vďaka hybridnej DualSIM funkcionalite však bude možné túto hodnotu bez problémov rozšíriť o ďalších 32 GB skrz microSD kartu. Po systémovej stránke sa dostalo na Android vo verzií 7.0 Nougat.

zdroj fotografie: Blackview

Kúpiť Blackview P2 za 159 €

Novinka od spoločnosti Blackview podporuje všetky na Slovensku využívané LTE pásma a, len tak pre zaujímavosť, v jej predajnom balení sa okrem tradičných prvkov nachádzajú aj slúchadlá, OTG kábel, ochranný kryt či fólia na displej. Toto všetko si teraz môžeš predobjednať v jednej zo štyroch dostupných farieb, pričom zaplatíš len 131 €. Odosielanie objednávok bude prebiehať od 27. apríla, no pre istotu si priprav ďalších 26 € na prípadnú platbu DPH. Ak sa ale obzeráš po niečom výkonnejšom, určite sa ti oplatí pozrieť aj na Blackview P2, ktorý obsahuje lepší procesor, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú