Odolných smartfónov je dnes na trhu pomerne mnoho, no zväčša ponúkajú výbavu hodnú dvojročných zariadení. To ale neplatí pre najnovší prírastok do rodiny odolných smartfónov. Práve ním je Blackview BV7000 Pro, ktorý sa určite radí k výkonovej špičke v tejto kategórii.

Odolné smartfóny sa u zákazníkov tešia čoraz väčšej obľube. Ponúkajú nadštandardnú odolnosť voči prípadným pádom, vystaveniu vyššej teplote, padnutiu do vody, či iným okolnostiam, kvôli ktorým „obyčajný“ smartfón zväčša neprežije. Inak to nie je ani v prípade odolného DualSIM smartfónu Blackview BV7000 Pro.

Blackview BV7000 ProZdroj fotografie: Blackview

Zobraziť cenu nového Blackview BV7000 Pro

Ide o pomerne „kompaktné“ zariadenie s veľkosťou displeja 5 palcov a Full HD rozlíšením, ktoré je v tejto kategórii skôr prekvapením, než zaužívaným štandardom. Krytie IPS displeja zabezpečuje sklo Gorilla Glass 3. Nad ním môžeme nájsť reproduktor pre hlasové hovory, ako aj 5 MPx snímač selfie kamery.


Zdroj fotografie: Blackview

Kvôli robustnosti zariadenia sa museli vykonať isté kompromisy, ako je napríklad hrúbka telefónu. Tá dosahuje 12,6 mm, čo je na dnešné pomery pri troche nadsádzky dvojnásobok vlajkových lodí od rôznych výrobcov smartfónov. Hrubšie telo je však zapríčinené jeho vysokou odolnosťou. Ostatné rozmery, ako výška a šírka neurazia – výška 153 mm a šírka 78,9 mm. Hmotnosť na takto odolný smartfón je taktiež skôr štandardom, než prekvapením – 222 g. V ruke sa rozhodne nestratí.


Zdroj fotografie: Blackview

Pevnosť zariadenia je na špičkovej úrovni, čo zabezpečuje aj kovový rám. Zadná strana je vyhotovená zrejme z tvrdého plastu, kombinovaného s gumou. Imitácie skrutiek dodávajú telefónu ten správny šmrnc. Odolnosť voči vode a prachu zabezpečuje certifikácia IP68, vďaka ktorej bude možné smartfón využívať v naozaj ťažkých podmienkach a neprekvapí ho ani ponorenie do vody či veľmi prašné prostredie.


Zdroj fotografie: Blackview

Na zadnej strane ešte chvíľu ostaneme. Nachádza sa tu totiž objektív 13 MPx snímača so slušnou clonou f/2.0, vďaka ktorej dokážeme aj za slabého osvetlenia vytvoriť pomerne kvalitné snímky. K tomu dopomôže aj dvojtónový LED blesk. Video dokáže natáčať v max. rozlíšení Full HD. Pod snímačom si miesto našiel aj rýchly skener odtlačkov prstov.

Zdroj fotografie: Blackview

Výkon Blackview BV7000 Pro zabezpečuje osemjadrový procesor MediaTek MTK6750T s rozložením jadier 4 x 1,5 GHz a 4 x 1 GHz. Spoločnosť mu robí pomerne veľká kapacita RAM pamäte, až 4 GB. Na uloženie multimediálneho obsahu poslúži vstavaná pamäť o veľkosti 64 GB, ktorá bude rozšíriteľná pomocou MicroSD pamäťových kariet. Celé zariadenie je napájané batériou o kapacite 3500 mAh, ktorá by mu mala bez problémov zabezpečiť minimálne jednodňový chod. Operačným systémom je Android vo verzii Marshmallow 6.0.


Zdroj fotografie: Blackview

Čo určite poteší zákazníkov najmä v našich končinách, je plná podpora LTE frekvencií, kam spadá aj 800 MHz pásmo. O konektivitu sa stará dnes už známy štandard v podobe Bluetooth 4.0, ako aj dvojpásmovej WiFi a už čoraz viac rozšírený USB Type-C konektor. Tak čo, zaujal ťa? Blackview BV7000 Pro môže byť tvoj už za príjemných 165 €, čo je rozhodne za takto vybavený odolný smartfón veľmi dobrá cena. Objednať sa bude dať v troch farebných variantoch a to konkrétne v tmavosivom, zlatom a striebornom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP