banner-redmi-3sBlackview predstavil ďalší smartfón, ktorý si svoje miesto nájde v nižšej triede a zaradí sa medzi tie najlacnejšie smartfóny. Na svoju cenu však ponúka celkom slušný hardvér.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Jeho meno je A8 Max a napriek tomu, že zariadenie nie je až tak veľké, pre Blackview je 5,5-palcový displej dostatočným dôvodom pre nazvanie smartfónu „Max“. Uhlopriečku displeja už teda poznáme a disponuje nižším, HD rozlíšením, čo je však na danú cenovú kategóriu pochopiteľné. Rovnakou cestou sa vybral aj procesor, ktorým je MediaTek MT6737. O výkon sa starajú štyri jadrá Cortex-A53 s taktom 1,3 GHz, grafika Mali-T720 a 2 GB operačná pamäť RAM. Úložisko dosahuje kapacitu 16 GB a používateľ ho môže rozšíriť microSD kartami do veľkosti 64 GB. Poteší aj Android 6.0 Marshmallow.

blackview a8 max oficialne 1

Telo smartfónu tvorí prevažne plast a kov nájdeme len po bokoch zariadenia. Na svoju cenu ponúka smartfón aj nadštandardnú konektivitu a určite každého poteší plná podpora LTE frekvencií na Slovensku, respektíve DualSIM funkcionalita. Veľkým prekvapením je aj podpora FM rádia, ktoré sa nenachádza ani v niektorých drahších smartfónoch. 3000 mAh batéria spolu s úsporným procesorom a HD displejom by mohla zabezpečiť minimálne 1,5 až 2 dňovú výdrž. Výrobca výrazne nešetril ani pri fotoaparátoch, a tak sa na zadnej strane usadil 8 MPx snímač Sony IMX219, pri ktorom výrobca udáva rýchle zaostrovanie a pekné farebné podanie výsledných fotografií. Na prednú stranu výrobca umiestnil 5 MPx snímač, ktorý zas bude ideálny pri fotení selfies.

blackview-a8-max-predstavenie

Najväčším lákadlom ja samozrejme cena smartfónu, ktorá je oficiálne stanovená na 80 €. Novinka však bude najskôr ponúkaná formou predpredaja za nižšiu cenu. Ten začne 8. augusta a potrvá až do 20. augusta, pričom odosielanie objednávok začne 26. augusta. Prejdime už teda k predpredajovej cene, ktorá je okolo 66 €, čo predstavuje naozaj výbornú ponuku. Smartfón bude k dispozícii v bielom, zlatom a čiernom farebnom prevedení.

blackview a8 max oficialne 3

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom