Nedávno sme redakcii sme našim čitateľom priniesli veľký článok o ďalšej sieti podvodných e-shopov a o tom, ako sa nedať nachytať počas novembrových zliav Black Friday. Množstvo takýchto falošných internetových obchodov zdá sa neustále rastie, a preto je namieste, aby sa Slováci takýmto nákupom vyhli. Prinášame detailný prehľad o tom, ako podvodné e-shopy odhaliť a ako ich rozoznať od oficiálneho alebo autorizovaného predajcu.

Množstvo podvodov na internete neustále rastie. Stále častejšie sa stretávame s rôznymi podvodnými ponukami, ktoré majú nalákať ľudí na vidinu rýchleho zisku, prípadne aj výhodného nákupu. Práve druhý spôsob zneužívajú čoraz viac falošné e-shopy, ktoré sa vydávajú za predajcov svetoznámych značiek.

S takýmto druhom podvodu sa môžeme stretávať už celé roky, no počet prípadov a množstvo podvodných online obchodov sa zvyšuje rýchlym tempom. Už v roku 2020 sme odhalili slovenskú sieť podobných e-shopov, ktoré zneužívali mená známych predajcov. Neskôr boli všetky z nich zrušené, no slovenských zákazníkov ohrozujú úplne nové podvodné obchody, ktoré sú každým rokom sofistikovanejšie.

Po publikovaní nášho článku do redakcie prichádzali ďalšie sťažnosti oklamaných zákazníkov, ktorí týmto podvodníkom naleteli. Po objednávke v takomto e-shope nedostali ani svoj tovar, ani peniaze. Zároveň takto Slováci zbytočne riskujú, že stratia svoje najcitlivejšie osobné údaje, vrátane platobných údajov a bydliska, ktoré sú následne predávané škodlivým aktérom za oponou „dark webu“.

TOTO sú slovenské e-shopy, ktoré ťa oklamú a tovar neuvidíš

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP