Mnohé technologické firmy sa často ocitajú pred súdmi za porušenie pravidiel a z ďalších iných dôvodov. Známe sú prípady, keď boli Apple a Google obvinení v žalobe zo zneužívania detí na prácu, ale aj prípady, kedy niektorí výrobcovia podviedli koncových používateľov.

Počet súdnych žalôb na technologické firmy vo svete je rozsiahly, avšak jedna žaloba dostala Facebook, Google a Teslu do skutočne bizarného sporu. Paradoxne návrh podal zakladateľ technologickej firmy orientovanej na umelú inteligenciu, ktorá obvinenie popísala aj na vlastnom webe.

Spoločnosti ako Tesla, Google, Facebook, Apple, Microsoft a mnohé ďalšie, ktoré sa venujú vývoju technológií, sú často aj terčom súdnych obvinení. Niektoré z nich bývajú z času na čas oprávnené, a tak musí žalovaná strana najčastejšie zaplatiť odškodné.

Len nedávno svetom technológií rezonoval prípad, v ktorom sa riešilo podvádzanie zákazníkov Applu úmyselným spomaľovaním iPhonov. Za tento prešľap musí kalifornský gigant zaplatiť obrovské odškodné.

Popredné technologické firmy a ich zakladatelia boli obvinení z genocídy

Desiatky miliónov sú však v porovnaní s pokutou, ktorú žiada autor žaloby pre Teslu, Google a Facebook, či ďalšie spoločnosti, iba kvapkou v mori. Na súde sa totiž tieto technologické firmy, spolu s ich zakladateľmi, ocitli za údajné zneužívanie svojich technológií na genocídu ľudstva. S návrhom prišiel na súd Cyrus A. Parsa, zakladateľ a spolumajiteľ veľkej spoločnosti orientovanej na umelú inteligenciu a robotiku, The AI Organization.

Nenechaj si ujsť
Apple dostal príkaz zo súdu: Zamestnancom musí preplatiť aj čas, ktorý zaberali bezpečnostné previerky po konci zmeny

Ten žiada pre obvinené spoločnosti pokutu vo výške neuveriteľných 2,3 biliónov dolárov. Prípad bol otvorený ešte v závere minulého roka. Google, Alphabet, Facebook, Neuralink, Mark Zuckerberg, Sergy Brin, Larry Page, Sandar Pichai, Elon Musk, Tesla a PR Newswire majú zneužívať 5G technológiu, umelú inteligenciu, kvantové počítače či dokonca rozšírenú realitu k záhube ľudstva.

Autor toto obvinenie okorenil doplnením, že to všetko majú robiť v súčinnosti s Čínou, aby mohli spustiť genocídu sveta a získať nadvládu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom