Pri nákupe na internete sa v dnešných dňoch dá platiť rôznymi spôsobmi a jedným z najobľúbenejších je v posledných rokoch platba virtuálnou menou BitCoin. Táto virtuálna mena je dostupná už od roku 2009 a obľúbilo si ju množstvo zákazníkov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Za úspechom BitCoinu stojí najmä to, že je izolovaný od všetkých bankových systémov a zákonov. To znamená, že nikto nemôže kontrolovať peňažný tok či spôsobiť infláciu v tomto systéme. Vďaka tomu sa tak hodnota tejto meny za posledné roky znásobila a čoskoro môže prekročiť hranicu až 1800 € za 1 BitCoin. Aj keď mnohí analytici očakávajú, že kvôli nestabilnosti hodnota BitCoinu klesne, tak ten naopak prekonáva ich očakávania a láme rekordy.

BitCoinzdroj fotografie: Screenshot/Alltime10s/YouTube

Nenechaj si ujsť
Vďaka obrovskej chybe holandskej polície je spoločnosť Microsoft bohatšia o 3 milióny eur

Len pred dvomi rokmi dosahovala hodnota 1 BitCoinu približne 230 €. Zatiaľ je táto internetová mena na vzostupe, no kedykoľvek sa môže jej hodnota výrazne zmeniť. Dovtedy však môžeš silu BitCoinu využiť aj ty a s trochou šťastia na ňom zarobiť. Vlastníš túto virtuálnu menu?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]