Aj napriek tomu že vývoj trhu s kryptomenami sa dá len veľmi ťažko predvídať, odborníci smelo hovorili o návrate Bitcoinu k vysokým číslam. Dnes ráno sa mu podarilo pokoriť dôležitý míľnik, kedy prekonal hodnotu 10 000 dolárov.

Ako píše portál ArsTechnica, Bitcoin sa znovu dostal nad hranicu 10 000 dolárov po viac ako 15 mesiacoch. Po tom, čo Bitcoin doslova spadol na zadok a jeho hodnota klesla z takmer 20 000 dolárov na štvorciferné čísla, sa teraz opäť stavia pevne na nohy.

V decembri minulého roka bola hodnota Bitcoinu na úrovni 3200 dolárov, no tá sa do dnešného dňa strojnásobila a v skorých ranných hodinách dosiahla svoje niekoľkomesačné maximum 10 938 dolárov.

Zobraziť celú galériu (1)
Coindesk, Vývoj hodnoty Bitcoinu za posledných 24h

 

Odborníci očakávajú, že jeho hodnota by mala aj naďalej rásť, a to minimálne do mája 2020, informuje CoinDesk. Veľký vplyv na jeho rast môže mať aj nedávne predstavenie novej kryptomeny Libra, ktorú na trh uvedie spoločnosť Facebook už budúci rok.

Libra má byť podľa slov odborníkov zatiaľ najväčší konkurent pre Bitcoin, aký tu kedy bol. Rastu Bitcoinu má taktiež pomôcť, že ako najsilnejšiu kryptomenu ju ľudia často využívajú ako prevodník medzi inými kryptomenami. Rovnako mu pomáha aj celkový trhový nárast všetkých kryptomien, takmer každá zo silnejších v týchto dňoch dosahuje svoje tohtoročné maximum.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom