Bitcoin v posledných dňoch vstal z mŕtvych a prekonáva jeden rekord za druhým. Podľa nedávnych informácií portálu CoinDesk, najznámejšia kryptomena prekonala včera svoje historické maximum.

Najrozšírenejšia kryptomena najprv presiahla magickú hranicu 19 000 dolárov za jednotku, kedy v nasledujúcich hodinách prekonala aj rekord z decembra 2017, ktorý vtedy činil 19 511 dolárov. Následne si Bitcoin nepolepšil a v priebehu niekoľkých hodín padol o takmer 3000 dolárov.

Najnovší rekord kryptomeny padol včera. Zack Prince, výkonný riaditeľ spoločnosti BlockFi, sa na margo 19 850 dolárovej hodnoty Bitcoinu vyjadril:

„Hlavnou hybnou silou nárastu mohol byť inštitucionálny prílev, respektíve retailoví investori, ktorí v posledných týždňoch pomohli Bitcoinu rásť. Zostatky na našich retailových účtoch narástli za posledných 30 dní o viac ako 25 %.“

Podľa zdroja najznámejšie služby, sústreďujúce sa na obchodovanie s kryptomenami, Coinbase, Bitstamp, Kraken, Gemini a ItBit, k včerajšiemu dátumu zaznamenali obraty na úrovni 1,5 miliárd dolárov. Denný priemer za posledných šesť mesiacov je pritom okolo 488 miliónov dolárov.

Nárast nebol spôsobený výlučne iba retailovými investormi

Rich Rosenblum, spoluzakladateľ GSR, naznačil posun oproti poslednej špičke z roku 2017:

„Služby, spôsoby obchodovania a úschovy sú podstatne sofitistikovanejšie a vyspelejšie, čo vzbudzuje dôveru v kryptomeny. Federálny rezervný systém naďalej straší svojou menovou stratégiou. Pri takomto množstve prebytočnej likvidity v systéme sa pôvodná schéma investovania do Bitcoinu iba potvrdí.“

Bitcoin momentálne zažíva zlaté obdobie. Jeho cena sa v závislosti od rôznych búrz líši, no v každom prípade, mena s miernymi výkyvmi rastie. Jeho trhová cena bola v lete len na úrovni 8000 dolárov, pričom ešte začiatkom októbra dosahovala 10 000 dolárov. Teraz je to takmer dvojnásobok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom