Väčšina firiem, ktoré si to z povahy práce mohla dovoliť, presunula svojich zamestnancov na prácu z domu. Situácia sa ale začína meniť a nie pre všetkých práve ideálnym smerom. BBC informuje, že napríklad Netflix vyžaduje od určitej skupiny zamestnancov, aby bola zaočkovaná. V tomto prípade však ide zatiaľ len o najdôležitejší personál a hercov, no rúška budú v interiéroch naďalej povinné aj pre plne zaočkovaný personál.

Rovnakým smerom sa vybral aj Google. O návrate do kancelárií pod podmienkou vakcinácie informoval Sundar Pichai, CEO Googlu a spoločnosti Alphabet. Google pritom úplné otvorenie kampusov presunul z 1. septembra na 18. október z dôvodu šírenia delta variantu koronavírusu.

Google týmto rovnako plánuje zabezpečiť, aby zamestnanci boli na návrat do kancelárií dostatočne pripravení. Ak však chcú ostať na permanentnom home office, môžu si oň požiadať do konca roka.

NEPREHLIADNI
Vedci a svet je v pozore. Prelomová metóda CRISPR úplne zastavila šírenie koronavírusu

Zamestnanci Netflixu už z povahy práce takouto možnosťou nedisponujú, pričom si často takúto podmienku ukladajú aj samotní herci. Zdroj uvádza, že napríklad herec Sean Penn, pracujúci na pripravovanej dráme Gaslit, vyžadoval, aby kompletne celý štáb aj herci boli zaočkovaní.

Flickr / Book Catalog

Len pár hodín po vyhlásení Googlu, takmer identicky zareagoval aj Facebook. Ten sa však bude opierať o miestne regulácie, kedy prízvukuje, že zohľadní zamestnancov, ktorí aktuálne nemôžu byť zaočkovaní zo zdravotných alebo iných dôvodov. Facebook v tomto prípade nastavuje špecifický proces.

Plány týchto spoločností, ale napríklad aj Lyftu, vo veľkej miere ovplyvnil práve sa šíriaci delta variant COVID-19. Posledný spomínaný bol na základe toho nútený posunúť otváranie kancelárií na 2. február budúceho roka.

Posun k neospravedlniteľnej vakcinácií zo strany svetových spoločnosti pravdepodobne súvisí s nariadením tamojšieho prezidenta, Joe Bidena, ktorý v priebehu týždňa oznámil, že všetci federálni zamestnanci musia byť očkovaní. V opačnom prípade sa budú musieť podrobiť frekventovanému testovaniu, informuje NBC News.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú