banner-mi5
Od pondelka v našej redakcii naplno testujeme najnovšieho čínskeho velikána Xiaomi Mi5, ktorý si ihneď po predstavení získal ohromné množstvo priaznivcov. Po prvom zoznámení sa so smartfónom sme sa rozhodli, že vám prinesieme samostatný článok s podrobnými benchmarkmi, ktoré nám lepšie priblížia hrubý výkon novej vlajkovej lode.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dosiahnuté výsledky sú jedným slovom ohromujúce. Xiaomi Mi5 je momentálne jedným z najvýkonnejších smartfónov na svete a svojich konkurentov poráža ľavou zadnou. Najlepším príkladom monštruózneho výkonu je procesor Snapdragon 820, ktorý je oproti predchodcovi kompletne vynovený. Nová 14 nm výrobná technológia sa postarala o odstránenie problémov s nadmerným prehrievaním a vylepšená bola aj efektívnosť. Procesoru sekunduje 3 GB RAM a 64 GB interné úložisko. Takt procesora je v prípade tejto verzie stanovený na 2,15 GHz.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi5-cpu

V našom grafe sme porovnali Xiaomi Mi5 aj s OnePlus 2, ktorý ponúka „starší“  procesor Snapdragon 810, a takisto s najvýkonnejším smartfónom roku 2015, Meizu Pro 5, ktorý vo svojej výbave ukrýva Exynos 7420 a 3 GB RAM pamäte. Každopádne, necelý rok medzi týmito zariadeniami by nemal vyústiť do tak značného rozdielu v hrubom výkone. Je to priam až neuveriteľné, aký pokrok dosiahol Qualcomm s novým procesorom a jedná sa o historicky najlepší mobilný procesor. Sleduje nás aj naďalej, nakoľko vám budeme prinášať exkluzívne podrobnosti v priebehu testovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú