banner-zuk-z2-fixed
Nový nadupaný phablet Samsung Galaxy Note 7 prešiel prvými testami hrubého výkonu. Rovnaký hardware ako pri jeho kolegoch z triedy „S“ prináša zaujímavé výsledky a Note 7 jednoznačne zaraďuje medzi elitu, čo sa týka výkonu. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Jadro Samsungu Galaxy Note 7 je totožné s modelmi S7 a S7 Edge, teda procesor Qualcomm Snapdragon 820 alebo Exynox 8890 (pri medzinárodných verziách) a 4 GB operačnej pamäte RAM. Do porovnania sa dostali Samsung Galaxy S7, Moto Z Droid Edition a iPhone 6S Plus. Najprekvapivejší výsledok dosiahol v teste AnTuTu, kde phablet dosiahol o 9000 bodov viac ako stajňový kolega, model S7 a skončil spomedzi štvorice spomínaných smarfónov na prvom mieste. Pravdepodobne to bude vďaka lepšej softvérovej optimalizácii a lepšiemu chladeniu vo väčšom tele.  Celkový výsledok v najslávnejšom teste hrubého výkonu činí 145 000 bodov.

Samsung Galaxy Note 5 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Ashampoo_Snap_2016.08.04_09h05m12s_001_

V benchmarku GFXBench už prvenstvo prenechal iPhonu, avšak nepoľavil a stále sa držal veľmi blízko. Uvidíme, čo ukáže skutočnosť a reálne používateľské testy pri rôznych náročných úlohách. Jedno je však isté, Samsung Galaxy Note 7 je jednoznačne výkonný phablet bez najmenších kompromisov.

TIP: Samsung Galaxy Note 7 oficiálne

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom