Batérie sú večný problém, a to nielen v smartfónoch. Tento spotrebný materiál je momentálne stredobodom pozornosti mnohých výskumníkov, ktorí sa snažia prísť na nejaké revolučné riešenie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

To by malo na jednej strane umožniť podstatný vývin smarfónov či iných elektrických zariadení, no na druhej strane aj oveľa lepšie parametre, ako napríklad výdrž alebo zmenšenie veľkostí. Vcelku sľubne začína vyzerať aj najnovšia technologická inovácia. Mike Zimmerman predstavil batériu, ktorá sa nepoškodí ani v prípade, keď ju ohneš alebo prestrihneš. Ako dôkaz tohto nemalého vedeckého pokroku si určite pozri video nižšie.

Pýtaš sa ale, ako to Mike dokázal? Jeho múdre kroky smerovali k výmene tekutého elektrolytu a oddeľovača v terajších Li-ion batériách. Nahradil ich špeciálnym plastovým polymérom, ktorý stojí menej, je odolný voči vysokým teplotám a predstavuje azda najprogresívnejší spôsob inovácie batérií za posledné roky. Profesor však poznamenal, že má pred sebou ešte niekoľko výziev, z ktorých tú najväčšiu určite prestavuje spoľahlivosť a nasadenie do masovej výroby. V tomto smere sa spolieha aj na niektorú z veľkých spoločností, ktorá by mu mohla poskytnúť potrebné finančné zázemie. Je konečne skvelé sledovať snahu vedcov o markantné vylepšenia aj v tejto oblasti priemyslu, ktorý bol mnohými zanedbávaný niekoľko rokov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]