Napriek tomu, že smartfóny Apple sú vyrábané z kvalitných materiálov, špičkových komponentov a s dôrazom na najmenšie detaily, ani im sa úplne nevyhýbajú problémy. Ktoré trápia majiteľov najčastejšie a ako sa s nimi vysporiadať?

Väčšina problémov so zariadeniami Apple sa objavuje až po niekoľkých rokoch bežného používania. To, kedy sa konkrétny nedostatok objaví a či vôbec, závisí do veľkej miery od toho, ako sa telefón používa. Ak je pravidelne nabíjaný na 100 %, vystavovaný náročným podmienkam a často musí zvládať silné nárazy, nasledujúce problémy sa s veľkou pravdepodobnosťou objavia skôr.

Problémy s displejom

Jedným z najčastejších problémov je prasknutý displej v dôsledku pádu. Niektorí používatelia sa však stretávajú aj so zhoršenými reakciami na dotyky, prípadne úplne nereagujúcim displejom. Príčinou je niekedy štrajkujúci softvér, avšak častokrát aj mechanická vada. Vo všetkých týchto prípadoch je zvyčajne potrebné meniť celý displej.

Unsplash

Rýchle vybíjanie

Už po jednom roku používania niektorí majitelia iPhone registrujú citeľný pokles kapacity batérie. V dôsledku toho vydrží telefón na plné nabitie fungovať kratšie. Riešením je výmena batérie za novú.

Aby baterka vydržala dlhšie, spraviť môžete aj niekoľko jednoduchých opatrení. Napríklad, znížte jas displeja, vypnite lokalizačné služby, používajte Wi-Fi namiesto mobilných dát a pravidelne aktualizujte operačný systém.

Naša rada: Batérii v smartfóne škodí, ak ju pravidelne nabíjate na 100 % a vybíjate do nuly. Ak chcete, aby vydržala čo najdlhšie, snažte sa držať úroveň nabitia v rozmedzí 20 – 80 %.

FixShop

Poškodený nabíjací konektor

V dôsledku pravidelného nabíjania telefónu sa konektor prirodzene opotrebúva a vzniká v ňom vôľa. Tá neraz zapríčiní stratu kontaktu medzi dôležitými komponentmi a telefón sa nabíja prerušovane, prípadne sa nabíjanie vôbec nespustí. Riešením je oprava alebo výmena konektoru.

Praktický tip: Ak chcete znížiť riziko poškodenia nabíjacieho konektoru, využívajte bezdrôtové nabíjanie, pokiaľ ho váš iPhone podporuje.

Nesprávne fungujúca kamera

V prípade iPhone kamier sa občas objavujú problémy so zaostrovaním alebo bleskom. Mnohým používateľom sa tiež stáva to, že kamera sa jednoducho nedá zapnúť. Príčinou je zväčša hardvérová chyba spôsobená silným nárazom alebo pôsobením tekutiny. Poškodená kamera sa obvykle mení za novú.

Unsplash

Mrznutie telefónu

Za mrznutie a sekanie telefónu môže častokrát preplnená pamäť. Ak je zaplnená na viac ako 90 %, pokúste sa vymazať nepotrebné súbory alebo ich presuňte na cloudové úložisko. Príčinou je častokrát aj starý operačný systém. Nezabúdajte preto na pravidelné aktualizácie. Vo výnimočných prípadoch je mrznutie a sekanie spôsobené hardvérovou chybou.

Chystáte sa opravovať poškodený iPhone? Široký výber náhradných dielov a príslušenstva nájdete v ponuke FixServis.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú