Po rozmachu trhu s virtuálnymi menami sa začali objavovať aj prvé bizarné názvy ako Dogecoin, Sexcoin, PutinCoin a ďalšie. Do kryptomenového biznisu pribudla ďalšia mena, Bananacoin, ktorej cena sa odvíja od aktuálnej hodnoty 1 kg banánov zbieraných v Laose. 

Vznik tejto netradičnej kryptomeny sa datuje ešte do septembra 2017, no jej popularita výrazne vzrástla až v posledných mesiacoch. S nápadom na vytvorenie Bananacoin prišiel Oleg Dobrovolsky a Alexander Bychkov, ktorý zrejme nadovšetko milujú banány.

Banány hýbu kryptomenou

Rozhodli sa totiž, že ich mena využívajúca blockchain Etherea sa bude na trhu odvíjať od ceny 1 kg banánov v Laose. Práve tam sú banánové plantáže a domov pre Bananacoin. Banány sa po zbere vyvážajú do Číny, kde je podľa tvorcov meny o nich obrovský záujem, pre ktorý dodávky nestíhajú pokryť dopyt. Podľa podmienok na webovej stránke môžu investori, ktorí vložili peniaze do Banancoinu reálne navštíviť aj banánovú plantáž v Laose.

Nenechaj si ujsť
Pôvodne bola vymyslená ako vtip. Teraz však hodnota kryptomeny Dogecoin presiahla magickú hodnotu

Dokonca majú dostupnú navigáciu, ktorá ich zavedie priamo na miesto, alebo sa naň môžu pozrieť prostredníctvom Google Maps. Pravdaže je hneď jasné, že ide o lesnatú oblasť, kde toho z vesmíru veľa nevidieť. Ak by  investor nabral pocit, že s Bananacoin už viac nechce obchodovať, môže svoje mince predať za aktuálnu trhovú hodnotu. Pokiaľ však v danej chvíli trpí hladom, pokojne môže svoj token vymeniť aj priamo za banány. Len aby sa na tejto kryptomene investori „nepošmykli“…

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom