India práve zažíva technologický rozmach a jednou z týchto technológií sú aj smartfóny. Zistilo sa totiž, že v Indii trpí každý deň tretina smartfónov nedostatkom úložného priestoru. Dôvod je pritom poriadne kuriózny.

Inžinieri a odborníci v Google konečne prišli na to, prečo milióny Androidov dennodenne mrznú a trpia nedostatkom pamäte. Takmer všetky tieto zariadenia našli v Indii, kde zistili, že každý tretí Android smartfón trpí spomínaným neduhom. Vzhľadom na veľkosť populácie v tejto ázijskej krajine ide o závratné číslo. Preto Google zapojil všetky svoje sily a zistil zarážajúci dôvod záhadného mrznutia zariadení.

India objavuje čaro smartfónov

India v posledných rokoch začala objavovať čaro smartfónov a komunikácie na sociálnych sieťach. Napríklad, obyvatelia Indie sú najväčšími používateľmi aplikácie WhatsApp s viac ako 200 miliónmi aktívnych účtov. A problém začína práve tu. Obyvatelia Indie si vypestovali zvyk, ktorý spôsobuje mrznutie ich smartfónov. Týmto zvykom je dennodenné odosielanie pozdravov s prianím dobrého rána.

Rozkošné obrázky, ktoré spomaľujú smartfóny

Inžinieri a odborníci v Google zistili, že práve tieto priania dobrého rána zahlcujú zariadenia používateľov v Indii, ktorí majú poväčšine low-endové smartfóny. Ide zvyčajne o pozdravy vo forme obrázkov s kvetinkami, rozkošnými batoľatami, vtáčikmi a podobne. V niektorých prípadoch posielajú používatelia dokonca gify či videá. Vzhľadom na túto činnosť používateľov, vývojári aplikácie WhatsApp dokonca umožnili zasielať hromadné pozdravy všetkým priateľom.

Nenechaj si ujsť
WhatsApp má novinku. Používateľom už napíšu a zavolajú aj firmy

Google včas zakročil

Google teda spojil všetky svoje sily a postavil do pozoru svoju umelú inteligenciu v snahe zrýchliť smartfóny používateľov. Výsledkom je aplikácia Files Go, ktorá je schopná nájsť a eliminovať tieto pozdravy. Aplikácia má doteraz viac ako 10 miliónov stiahnutí, pričom najviac ich pochádza prirodzene z Indie. Podľa Google aplikácia dokázala vyčistiť v priemere viac ako 1 GB dát na používateľa. Spoločnosť teda rýchlo zareagoval na tento neduh a používateľov v Indii určite dúfajú, že aplikácia Files Go bude aj naďalej úspešná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom