Až pri písaní týchto riadkov sme si uvedomili, že Fallout vlastne nemá žiadnu príbehovú odbočku vo forme filmu alebo seriálu. To sa však onedlho zmení, keďže autori sci-fi hitu Westworld dostali práva na Fallout seriál produkovaný exkluzívne pre Amazon, píše Variety.

Seriál z univerza Fallout si berie pod krídla Jonathan Nolan a Lisa Joy vo farbách Kilter Films. Tí sú známy najmä vynikajúcim sci-fi seriálom Westworld, ktorý ponúkol divákom v troch sériách exkluzívny pohľad na temnú technologickú budúcnosť vynikajúco vykresleného univerza.

Na postapokalyptickom seriáli by Kilter Studios malo pracovať ako s Amazonom, tak aj so samotnou Bethesdou vlastniacou značku Fallout. Seriál prinesie bližší pohľad na nukleárnou explóziou zdevastovanú Ameriku štylizovanú do 50 rokov minulého storočia.

Samotné hry sú zasadené stovky rokov po nukleárnej vojne v roku 2077 a ich hlavnou premisou je vykresľovanie konfliktu medzi ideami súčasných preživších v postapokalyptickom svete s ich predchodcami tvoriacimi víziu lepšej budúcnosti za pomoci nukleárnej energie.

Veríme, že Jonathan a Lisa prenesú do seriálu nielen atmosféru hernej série, ale aj spôsob podávania príbehu, postavený na bohatých dialógoch s prvkami temného humoru a popkultúrnych narážok.

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 nostalgických hier, na ktorých každý z nás vyrastal a prežíval s nimi letné prázdniny

Výkonný producent Bethesdy Todd Howard, povedal: „Od prvého momentu, keď som s Jonahom a Lisou hovoril pred niekoľkými rokmi, bolo jasné, že oni budú tí praví pri produkcii takéhoto projektu. S výberom produkčného štúdia v kooperácii s Amazon Studios nemôžeme byť v Bethesde spokojnejší.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom