V ranných sobotňajších hodinách sa v meste Norwalk v štáte Connecticut stala ďalšia dopravná nehoda, ktorej vinníkom je autopilot Tesly. Vodič Tesly Model 3 nevenoval riadeniu pozornosť a vrazil do odstaveného policajného auta, ktoré následne poškodilo pred nimi stojace vozidlo, informuje portál BBC.

Autopilot Tesly stále nie je úplne dokonalý aj napriek tomu, že je to zatiaľ najvyspelejší jazdný asistent, aký môžme vo vozidlách nájsť. Automobilka preto neodporúča vodičom akýmkoľvek spôsobom túto funkciu zneužívať na úplne vedenie vozidla. O tom, že má systém stále isté muchy, sa presvedčil aj vodič Modelu 3, ktorý zapol autopilota, aby mohol skontrolovať svojho psa na zadných sedadlách.

Nezodpovedný vodič narazil priamo do policajného auta

Ako píše portál Electrek, vodič chcel podľa vyhlásení polície iba skontrolovať svojho domáceho miláčika, preto na malú chvíľu zapol autopilota a nevenoval sa riadeniu. Tesla však nezaregistrovala na ceste stojace policajné auto, ktoré malo dokonca rozsvietené výstražné svetlá modrej farby a jednoducho doň vrazila. Policajné auto následne vrazilo aj do vozidla stojaceho pred ním. Polícia však oznámila, že pri tejto nehode sa našťastie nikto nezranil.

Nenechaj si ujsť
Vidí na 250 metrov a výkonu má ako 150 MacBookov Pro. Toto je autopilot Tesly, ktorý je jeden z najväčších pokrokov storočia

Nezodpovedný vodič však okrem toho, že zdemoloval nielen svoje auto, ale aj auto príslušníkov polície a ďalšej civilnej osoby, bol navyše obžalovaný za bezohľadnú jazdu a všeobecné ohrozenie. V minulosti sa vyskytlo minimálne 5 prípadov smrteľných dopravných nehôd, ktoré zapríčinilo nezodpovedné používanie autopilota vo vozidlách Tesly.

Vodiči by preto mali brať na vedomie, že ani Tesla, ani žiadna iná automobilka zatiaľ neponúka vozidlo s certifikovaným systémom autonómneho riadenia, preto sa treba za každých okolností a v hocijakom vozidle vždy plne sústrediť na jazdu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom