banner-honor-8Vývoj smartfónov stále napreduje, no batérie stoja na mŕtvom bode. Najlepšou možnosťou ako si predĺžiť výdrž v súčasnosti je pomocou prenosných batérií nazývaných tiež powerbanky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Asus myslí ešte ďalej ako je na nabíjanie smartfónov. Nová power banka Asus ZenPower Max sa nezastaví ani pred náročnými zariadeniami akými sú notebooky. Kapacita dosahuje masívnych 26 800 mAh. Asus v tomto odvetví nie je žiadny nováčik. Už skôr vyrobil menšie modely s kapacitou 9600 mAh, 10 050 mAh a 20 100 mAh. Veľká kapacita však vyžaduje veľké množstvo priestoru. Konštrukčnú stránku svojej historicky najväčšej powerbanky zvládol výrobca výborne. 8 článkov s kapacitou 3350 mAh je usporiadaných v skupine po štyroch za sebou, výsledkom čoho je pretiahnutý dizajn. Aj napriek svojej kapacite je ľahko prenosná a môžeme ju zasunúť do ruksaku.

Powerbanka prichádza s 2 výstupnými USB portami s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 2.0 a maximálnym výkonom 36 W (5V/2,4A, 9V/2A  a 12V pri 1,5A). Aby nebolo inovácií dosť, nájdeme tu tiež port USB typu-C s monštruóznym výstupom 5V/3A, 12V/3A a 20V pri 3A. To však stále nie je všetko. Čerešničkou na torte je štandardný DC výstup, ku ktorému je možné dokúpiť redukciu pre notebooky.

ASUS-ZenPower-Max

Pri navrhovaní spoločnosť nezabudla ani na špeciálne funkcie. Novinka je vybavená výkonným svietidlom, ktoré zvládne svietiť bez prestávky až 12 dní. Predpokladaná cena powerbanky by sa mala pohybovať na úrovni 140 €

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]