Asus aktuálne predstavil „nový“ smartfón pod označením Asus Zenfone Ares. Nikto by však nečakal, že sa jedná len o premenovaný model Asus Zenfone AR. Pomôže nové meno a podstatne nižšia cena k lepším predajom smartfónu?

Asus sa aktuálne podujal k veľmi nevídanému kroku. Predstav si, že si výrobca smartfónov a predstavil si pomerne drahý model, ktorému sa nie a nie podariť vyprázdniť sklady. Tak jednoducho po čase zmeníš názov smartfónu, podstatne znížiš cenu a dúfaš, že si veľa ľudí nič nevšimne. Áno, presne to spravil Asus s „novinkou“ Zenfone Ares.

Asus Zenfone Ares je „nový“ Asus Zenfone AR

Asus predstavil zaujímavý smartfón Asus Zenfone AR ešte minulý rok na konferencii CES. Jeho špecialitou bolo to, že sa jednalo o úplne prvý smartfón s 8 GB operačnej pamäte RAM a tiež podporoval už Googlom nepodporovaný projekt Tango. Hoci sa jednalo o veľmi zaujímavý smartfón, jeho cena pravdepodobne až tak veľa zákazníkov neoslovila.

Stále veľmi výkonný hardvér

Asus Zenfone AR, po novom Zenfone Ares, pritom ponúkal 5.7-palcový Super AMOLED displej s 2K rozlíšením, ktorý bol chránený odolným sklom Corning Gorilla 4. V jeho útrobách tepe stále výkonný procesor Snapdragon 821 v spojení so spomínanou 8 GB operačnou pamäťou RAM a 128 GB vnútorného úložiska. Zadný fotoaparát ukrýva 23 MPx Sony IMX318 senzor s clonou f/2.0, štvorosovou stabilizáciou OIS a EIS, laserovým zaostrovaním a množstvom módov pre fotenie.

Nechýbali ani špeciálne funkcie

Špecialitkami boli podpora dts-HD a technológie ako zabudovaný inteligentný NXP zosilňovač so softvérom ASUS SonicMaster 3.0 pre audio s vysokým rozlíšením. Smartfón napája 3300 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Nechýba snímač odtlačkov prstov zabudovaný do domovského tlačidla, USB – Type C port, 3,5 mm audio jack a samozrejme dual-band Wi-Fi a Bluetooth 4.2.

Kde bol teda problém?

Ak sa pozrieme na špecifikácie Asusu Zenfone AR, mnohým možno nevydarené predaje nedávajú zmysel. Vcelku nadupaný smartfón však pravdepodobne zabila cena na úrovni 715 €. Zenfone AR to teda skúsi po novom s menom Ares a oveľa prívetivejšou cenou na hranici 285 €. Smartfón však bude zatiaľ dostupný len pre domáci trh, no ak sa bude Asusu dariť vyprázdňovať sklady, môžeme sa dočkať príležitosti aj v Európe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom