Spoločnosť Asus nedávno predstavila nový smartfón Zefone 5, ktorý prišiel s výrezom v displeji, podporou umelej inteligencie a disponoval priaznivou cenovkou. Nejedná sa však o TOP model výrobcu, ale skôr o zástupcu strednej triedy.

Famózna cenovka

Nejeden používateľ tak týmto krokom ostal tak trochu sklamaný. Asus to však napravuje a spúšťa predobjednávky smartfónu Zenfone 5Z, ktorý bol predstavený ešte na MWC 2018 vo februári a bol to jeden z prvých smartfónov so Snapdragonom 845.

Predobjednať Asus Zenfone 5Z v globálnej verzii za 499 €

Smartfón si je možné predobjednať už teraz za cenu 499 €. Telefón nájdeš v ponuke v našom FonTech Shope. Objednávky sa budú prijímať počas celého mesiaca. Samozrejme nechýba doprava cez EU Priority Line, ktorá zaručuje bezproblémové doručenie bez ďalších poplatkov. Poštovné je dokonca úplne zadarmo!

Vylepšenie nedostatkov

Z hľadiska dizajnu tu nenastala žiadna zmena. Na prednej strana sa tak nachádza 6,2″ FullHD+ displej typu Super IPS+. Pomer strán je 19:9 a na vrchnej strane sa nachádza výrez. V ňom sú ukryté rôzne senzory a predná kamera, ktorá slúži aj na odomknutie zariadenia. Má 8 MPx, clonu f/2.0 a dokáže snímať v uhle až 120 stupňov.

Zadná strana obsahuje dvojicu snímačov 20 + 8 MPx. Primárny má veľkosť pixelov 1.4µm, objektív zložený zo 6 skiel, clonu f/1,8 a disponuje funkciami ako 4-osovou stabilizáciou obrazu, skrášľovacím režimom či Super rozlíšením, ktoré sníma fotografie v až 48 MPx. Zadná strana tiež obsahuje rýchly snímač odtlačkov prstov.

Po stránke výkonu došlo k poskoku na Snapdragon 845, tiež sa zväčšila aj veľkosť RAM na celkovo 6 GB. Veľkosť úložiska je 64 GB a je ho možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Potešia stereo reproduktory s hlasným a čistým zvukom či vylepšený audio výstup pre slúchadlá.

Batéria má kapacitu 3300 mAh a podporuje rýchle nabíjanie. Systém beží na najnovšom Androide 8.0 Oreo, ktorž dopĺňa nadstavba od výrobcu. Smartfón je odomknutý pre všetkých operátorov a je plne lokalizovaný do slovenčiny či češtiny. Nechýba mu ani podpora Dual SIM či plné LTE, ktoré bolo klasickej verzii vyčítané.

Konečná cena aj s dopravou:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom