banner-mi5-pro
Asus Zenfone 3 bol oficiálne predstavený ešte v máji, no napriek tomu je stále vo väčšine sveta nedostupný. Tento poriadne vybavený smartfón vošiel do predaja len minulý mesiac a aj to len v niektorých krajinách. Najnovšie informácie však naznačujú, že obyvatelia Číny sa čoskoro môžu tešiť na dve nové verzie tohto smartfónu, ktoré dnes prešli certifikáciou TENAA.

Obe verzie budú disponovať rovnakými špecifikáciami a líšiť sa budú len po pamäťovej stránke. Slabšia verzia tak dostane 3 GB RAM pamäte spolu s 32 GB interným úložiskom a naopak, silnejšia ponúkne 4 GB pamäte RAM a 64 GB vstavaného úložiska. Rovnaká bude napríklad uhlopriečka IPS displeja, ktorá sa vyšplhá na 5,5″. Hlavným pohonným agregátom sa stane 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 s pracovným taktom na úrovni rovných 2 GHz. Grafická jednotka Adreno 506 zabezpečí plynulé hranie aj tých náročnejších 3D hier. Z ostatných špecifikácií stojí za zmienku hybridný slot na dvojicu NanoSIM kariet, prípadne kombináciu jednej a microSD karty. Nezabudlo sa ani na skener odtlačkov umiestnený na zadnej strane a rovnako sa obyvatelia Číny môžu tešiť na LTE Cat 6, 3000 mAh batériu či konektor USB Type-C.

Asus Zenfone 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

asus-zenfone-3-tenaa_5

Fotografické špecifikácie zahŕňajú 16 MPx zadné snímače so 4-osou optickou stabilizáciou, ktorú môžme poznať zo smartfónu Xiaomi Mi5. Hlavný fotoaparát bude taktiež oplývať laserovým zaostrovaním spolu s PDAF a dvojtónovým LED bleskom. Predná selfie kamera poslúži na vytvorenie snímok o rozlíšení 8 MPx. Oproti predchádzajúcej generácii, Asus Zenfone 2, sme sa dočkali aj miernej zmeny dizajnu. Ďalšia zmena, avšak o dosť výraznejšia, nastala pri predajnej cene. Horšie vybavený model s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom sa začne predávať za sumu 268 €, čo oproti predchádzajúcej generácii predstavuje výrazné navýšenie, keďže Asus Zenfone 2 so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom začínal pred rokom svoju predajnú púť na rovnakej sume. My sa z nového Asus Zenfone 3 budeme môcť tešiť až v októbri, kedy oficiálne vstúpi do predaja na slovenskom trhu. K dispozícii bude aj monštruózna Deluxe verzia.

TIP: Prvý smartfón so Snapdragonom 821, Asus Zenfone 3 Deluxe, vstupuje do predaja. Cena je vysoká

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom