Výkonných ultrabookov je na trhu ako šafranu. Preto rozhodne poteší každá novinka, ktorá sa radí do tejto kategórie. Asus Zenbook Pro 15 je ultrabook s procesorom Intel Core i9, grafikou GTX 1050 a jemným 4K displejom.

Najnovší člen rodiny Zenbook je skutočne nabitý tým najlepším hardvérom, aký je momentálne k dispozícii. Jedná sa preto o profesionálne zariadenie v naozaj kompaktnom tele. Hrúbka zariadenia je iba 18.9 mm a hmotnosť perfektných 1.86 kg. V najvyššej konfigurácii dostaneš displej s jemným 4K rozlíšením. Rovnako, ako aj nižšia konfigurácia laptopu s FullHD rozlíšením, obe disponujú dotykovým 15,6″ IPS panelom so 100% škálou zobrazovania farieb štandardu AdobeRGB.

Výkon ako z desktopu

Potrebný výkon na prácu s grafickými programami ti zabezpečí v súčastnosti najvýkonnejší mobilný procesor Intel Core i9-8950HK so šiestimi jadrami s maximálnym taktom 2,9 GHz (Turbo Boost na 4,5 GHz) v kombinácii s grafickou kartou Nvidia GTX 1050, ktorá disponuje 4 GB GDDR5 pamäťou. Dostupné budú aj modely s Intel Core i5-8300H a Intel Core i7-8750H. 

Operačná pamäť je vo veľkosti 8 GB alebo 16 GB, pričom ide o DDR4 moduly pracujúce na frekvencii 2400 MHz. Pre dáta je k dispozícii 512 alebo 1 TB SSD disk pripojený cez PCIe rozhranie, no k dispozícii je ďalšie 256 / 512 GB SSD cez SATA3. O napájanie sa stará 8-článková 71 Wh batéria a Asus sľubuje výdrž až 9 hodín. Operačným systémom je Windows 10 Home / Pro, pričom Zenbook Pro 15 prichádza aj so stereo reproduktomi ASUS SonicMaster. Samozrejmosťou v tejto kategórii je podsvietená klávesnica so zdvihom kláves 1,5 mm. Notebook je možné zabezpečiť pomocou odtlačkov prstov vďaka dostupnej čítačke.

Konektivita pri takomto zariadení patrí medzi kľúčové vlastnosti. Tú zvládli inžinieri z Asusu bravúrne. Asus Zenbook Pro 15 disponuje dvojicou 3.1 USB portov, dvojicou Thunderbolt (Type-C 3.1) portov, tiež tu nájdeš plnohodnotný HDMI port, čítačku na microSD karty a TRRS audio jack. K dispozícii je tiež VGA kamera, ktorá postačí na bežné pracovné hovory. O cene a dostupnosti však zatiaľ žiadne informácie nie sú, no tento kúsok rozhodne púta pozornosť už teraz.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom