Francúzka spoločnosť Archos práve oznámila, že bude produkovať elektrickú kolobežku Citee Connect s operačným systémom Android. Kolobežka bude mať zabudovaný Android smartfón v riadidlách schopný kontrolovať chod kolobežky a pripojiť sa na 3G sieť.

V dnešnom svete sú veľkomestá čoraz viac doslova zaplavené autami. Ranné či poobedné dopravné špičky určite nikto z nás nemá v láske. Práve preto sa obyvatelia veľkomiest často obracajú na alternatívny druh mestskej dopravy, medzi ktorý patria aj elektrické kolobežky. Francúzka spoločnosť Archos práve jednu takúto kolobežku oznámila. Avšak, kolobežka Archos Citee Connect nie je len tak obyčajná elektrická kolobežka.

Poriadne vybavená kolobežka

Archos, francúzska spoločnosť, ktorá sa zameriava na mobilitu v mestách, predstaví svoj najnovší produkt na MWC 2018. Archos Citee Connect je kolobežka, ktorá bude poháňaná operačným systémom Android vo forme akéhosi smartfónu zabudovaného v riadidlách. Špecifikácie toho smartfónu nie sú samé o sebe nijako špeciálne.

Zabudovaný smartfón v riadidlách s Androidom 8.0 Oreo

Smartfón bude disponovať 5“ displejom, 1 GB operačnej pamäte RAM a 8 GB úložného priestoru. O chod smartfónu sa postará zatiaľ neznámy štvorjadrový procesor a operačný systém Android bude implementovaný vo verzii 8.0 Oreo. Operačný systém smartfónu bude obsahovať predinštalovaný softvér, ktorý bude schopný kontrolovať chod kolobežky. Zobraziť sa budú dať informácie o stave batérie, rýchlosti a podobne.

Kolobežka s 3G konektivitou

Smartfón v kolobežke bude mať prístup k obchodu Google Play, čím umožní inštaláciu celej škály trakovacích a GPS aplikácií. Samotný smartfón navyše poskytuje konektivitu pre pripojenie do 3G sietí, čo umožní napríklad navigovanie pomocou Google Maps. Samozrejme, fantázii sa medze nekladú a počas jazdy si budeš taktiež môcť pozrieť aj novinky na Facebooku či iných sociálnych sieťach, my to však určite neodporúčame.

Rýchla, ľahká a pohodlná

Čo sa týka samotnej kolobežky, tá vyzerá prakticky rovnako ako iné alternatívy. Prichádza s dizajnom v čiernom prevedení a zelenými pruhmi. Pre pohodlnú jazdu ponúkne 8,5“ kolesá s pneumatikami odolnými voči prepichnutiu. Sľubovaný je dojazd až 25 km na jedno nabitie aj vďaka ľahkému a odolnému hliníkovému rámu, ktorý bez problémov unesie 100 kg. Maximálna rýchlosť kolobežky Citee Connect činí 25 km/h a čo je zaujímavejšie, zakúpiť by sme ju mohli už v apríli s cenovkou 399 € priamo od spoločnosti. Neskôr sa dostane aj na klasický trh, avšak s cenou 499 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP