Zdá sa, že prekliatie komiksových veľkofilmov len tak neskončí. Už v decembri do kín dorazí očakávané pokračovanie doposiaľ najzárobkovejšieho DC filmu – Aquaman. Do úlohy ochrancu Atlantídy a vládcu všetkých morí sa opäť vráti Jason Momoa, prvé prognózy napriek návratu obľúbeného herca vôbec nevyzerajú dobre.

Ešte horšie ako The Marvels

Portál Box Office Pro aktuálne zverejnil prognózy zárobku nového Aquamana v kinách. Tie ukazujú, že Aquaman a stratené kráľovstvo divákov vôbec nezaujíma a predpredaje na film sú ešte slabšie, ako tomu bolo pri aktuálnej Marvelovke The Marvels.

The Marvels v kinách doposiaľ zarobili iba 189 miliónov dolárov a pokorili viacero negatívnych rekordov komiksovej továrne. Ide napríklad o najhoršie zarábajúci film Marvelu v jeho novodobej histórii od roku 2008, zároveň film v kinách v druhom týždni zaznamenal doposiaľ najstrmší prepad spomedzi všetkých komiksových filmov. The Marvels si v tomto smere viedli dokonca ešte horšie ako Morbius, ktorý minulý rok patril k obrovským finančným prepadákom.

Nízky prvotný záujem o Aquaman a stratené kráľovstvo teda vôbec nevysiela dobrý signál a analytici odhadujú, že film by za prvý víkend po premiére mohol zarobiť od 32 do 42 miliónov dolárov. Celkovo film na americkom trhu môže mieriť približne k 168 miliónov, čo by pre štúdio Warner Bros. predstavovalo veľké sklamanie. Rozpočet filmu totiž predstavuje masívnych 200 miliónov.

Ak by sme Aquamana porovnali s úspešnými titulmi od Marvelu, Avengers Endgame napríklad za prvý víkend v USA zarobil 357 miliónov dolárov. Na opačnom póle stoja práve The Marvels, ktorý v úvodný víkend zarobili 47 miliónov. Aj pri optimizme teda prognózy nového Aquamana stále podliezajú zárobky najstratovejšieho filmu od Marvelu.

Prerobili ho už trikrát

Dôvody nízkeho záujmu o film sa rôznia. DC univerzum čaká v roku 2025 veľký reštart a nový Aquaman bude posledným filmom starého DCEU, ako sme ho poznali. Film teda nemá žiadny presah a je isté, že príbeh Jasona Momou ako Aquamana už priamo pokračovať nebude.

O negatívnu publicitu sa postaral aj súdny spor medzi Johny Deppom a Amber Heart, ktorá v prvom filme stvárnila jednu z hlavných vedľajších úloh. Množstvo fanúšikov herečke nevie prísť na meno a v petícii dokonca žiadalo jej úplné vystrihnutie z filmu.

Dôvodom je však aj nejednoznačná vízia tvorcov. Aquaman podstúpil opakované nákladné pretáčky s neuspokojivým výsledkom. Prvé reakcie testovacieho publika vôbec neboli dobré a viacerí diváci od nudy odchádzali z kina. Správy okolo Aquaman 2 sa teda pár týždňov pred premiérou nesú skôr v negatívnom duchu a film už teraz sprevádza silná toxicita.

O napodobnení úspechu jednotky tak môžu Warneri iba snívať a zdá sa, že DCEU čaká veľmi smutný koniec, ktorý pre filmového giganta môže predstavovať gigantické straty. Ak má však niekto potenciál prekvapiť, je to Jason Momoa, ktorý vo veľkom zachránil aj nefungujúce Rýchlo a zbesilo 10. Uvidíme teda, či sa mu podobný kúsok podarí aj v pokazenom Aquamanovi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP