Aktualizované 21. februára 2024

Aquaman a stratené kráľovstvo si po nedávnom vydaní na platených online službách nájde cestu aj na tradičné streamovacie služby. Podľa očakávaní sa film objaví na HBO Max, kde si ho diváci podľa Movie Web budú môcť pozrieť už od 27. februára.

Očakávame, že film bude na HBO Max dostupný v 4K kvalite s podporou slovenského i českého dabingu a titulkov. Aquaman tak uzavrie kolekciu DCEU filmov, ktoré HBO Max ponúka. Časť komiksových snímok od DC však používatelia nájdu aj v ponuke konkurenčného Netflixu.

Menovite ide napríklad o filmy Black Adam, Wonder Woman, Liga spravodlivosti či Aquaman z roku 2018. Netflix však tieto snímky ponúka iba v originálnom znení s titulkami.

Aquaman a posledné kráľovstvo je posledným filmom univerza DCEU, ktoré čaká veľký reštart. Postará sa oň režisérska a producentská dvojica James Gunn a Peter Safran, ktorý v súčasnosti plánujú celkom nové filmy. Prvým z nich bude Superman: Legacy, ktorý dorazí v júli budúceho roka.

Pôvodný článok:

Posledný film DCEU Aquaman a stratené kráľovstvo už diváci nájdu aj v online priestore. Zatiaľ iba za poplatok na TVOD platformách, teda online službách ako Google Play alebo Apple TV (bývalý iTunes), kde si ho môžu zakúpiť alebo zapožičať za poplatok. Za pozornosť však stojí predovšetkým na jednom mieste.

Nový Aquaman je v čase písania článku dostupný na Google Play, YouTube a Apple TV. Na všetkých troch platformách cena za zakúpenie filmu predstavuje 18,99 € alebo 12,99 € za jednodňové prenajatie.

Apple TV film ponúka v najlepšej 4K kvalite s podporou priestorového zvuku Dolby Vision a Dolby Atmos. Ostatná dvojica platforiem poslednú komiksovku s Jasonom Momoom ponúka bez priestorového zvuku, rovnako však v UHD kvalite.

DC

Príde aj na HBO Max

Film je na všetkých službách dostupný aj so slovenským dabingom, prípadne slovenskými titulkami. Čoskoro sa však očakáva aj jeho pridanie do knižnice HBO Max, kde Aquaman a stratené kráľovstvo uzavrie kompletnú zbierku skončeného DCEU univerza.

Kedy akčný film na HBO Max príde, zatiaľ služba nespresnila, so zaradením však služba pravdepodobne príliš otáľať nebude. Možný dátum premiéry na HBO Max by mohol byť 20. marca, kedy film vychádza aj na Blu-ray diskoch a DVD.

Aquaman v kinách nenaplnil očakávania a zarobil iba 424 miliónov dolárov. Pre iné filmy by síce išlo o krásny úspech, rozpočet komiksového veľkofilmu ale predstavoval 215 miliónov dolárov, predchádzajúci diel navyše v kinách zarobil miliardu. Tržby Aquamana tak musia byť pre spoločnosť Warner Bros. Discovery sklamaním.

Vo všeobecnosti platí, že čím horšie si film komerčne vedie v kinách, tým skôr je zaradený do ponuky streamovacích služieb. Dokazuje to aj skoré zaradenie do platených služieb, kde Aquaman pribudol už 45 dní od premiéry. Oppenheimer napríklad dorazil online až štyri mesiace po premiére.

Aquaman a stratené kráľovstvo bol zároveň posledným filmom DCEU univerza, ktoré čaká reštart. Tento rok sa od DC nedočkáme žiadneho nového filmu, budúci rok novú fázu pod dohľadom známeho režiséra Jamesa Gunna odpáli nový Superman.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP