Spoločnosť Apple je dobre známa extrémnymi cenovkami príslušenstva. Kalifornský výrobca tentokrát začal predávať SSD kit na domáce rozšírenie úložiska v Mac Pro.

Spoločnosť Apple začala predávať SSD kit najmä z dôvodu, že ak chcel zákazník rozšíriť svoje úložisko v Mac Pro, respektíve ak chcel nahradiť hlavný SSD disk, musel s ním výhradne zájsť do autorizovaného servisu alebo do predajne.

Ani pomocou originálneho SSD od Apple sa, žiaľ, v Mac Pro doma jeho pamäť rozšíriť nedá, disk je totiž prepojený s Apple T2 čipom na doske, ktorý sa stará o šifrovanie dát a prepojenie s iCloud účtom.

Ako informuje portál MacRumors, gigant však spustil predaj 1, 2, 4 a 8 TB SSD kitov, pomocou ktorých už je možné rozšíriť úložisko aj doma. Ako zrejme tušíš, ani v tomto prípade sa nebude jednať o lacnú záležitosť, nakoľko ide produkt s logom Apple a samotné kapacity na rozšírenie sú tiež relatívne  vysoké.

Apple/Screenshot

Za najlacnejší 1 TV SSD kit zaplatíš v Európe 750 €. Cena najdrahšieho 8 TB kitu sa pritom vyšplhala až na 3500 €, čo je už, ako sa hovorí, poriadna pálka.

Ak ti kapacita hlavného disku postačuje a svoje úložisko by ti stačilo rozšíriť aj pomocou druhého disku, môžeš pokojne siahnuť po SSD výrobcov tretích strán, ktoré je možné k Macu pripojiť pomocou PCIe3.0 slotu.

Apple však opäť dokázal, aká šialená je jeho cenová politika. Iba pre porovnanie, klasické SSD disky s kapacitou 1 TB a možnosťou pripojenia cez PCIe3.0 začínajú v internetových obchodoch na sume od 120 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom