Smart hodinky Apple Watch zachránili život mladému reportérovi z New Yorku potom, ako ho upozornili na neobvyklú zmenu srdečného tepu. Doktori následne diagnostikovali krvnú zrazeninu v pľúcach.

Apple Watch dokázali pomôcť zachrániť život mladému mužovi z Brooklynu. James Green v minulosti prekonal pľúcnu embóliu, vďaka čomu si neskôr kúpil Apple Watch, aby sledovali jeho srdečný tep. Tie dokázali predísť najhoršiemu, keď Jamesa upozornili na to, že sa jeho tep sa drží neustále nad normou, aj keď len sedel pri stole. Spolu s ďalšími symptómami usúdil, že je čas navštíviť lekára.

Vyšetrenie na CT následne ukázalo, že James má na pľúcach krvnú zrazeninu. Ako sám povedal: „Nikdy by som si nemyslel, že malý hlúpy počítač na zápästí, ktorý som kúpil pred 2 rokmi, dokáže zachrániť môj život.“ Napriek tomu, že mal najstarší model Apple Watch bez možnosti aktualizácie systému, nedostával automatické upozornenia o tepe. Našťastie si James stiahol aplikáciu Heart Watch, ktorá ho dokázala včas upozorniť.

Ošetrujúci lekár skonštatoval, že James k nemu prišiel doslova v hodine dvanástej. Neskorší príchod by mohol mať fatálne následky. Zo záchrany Jamesa sa tešil aj tvorca aplikácie Heart Watch, David Walsh. Ten sa rozhodol vytvoriť aplikáciu, keď jeho otec v roku 2005 zomrel v dôsledku náhleho problému so srdcom. Našťastie všetko dobre dopadlo a smart hodinky, ako napríklad Apple Watch a sledovanie tepu potvrdili, že skutočne majú svoje opodstatnenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom