K najpoužívanejším nositeľným zariadeniam patria najmä smart hodinky. V skutočnosti je však kvôli nárokom používateľov pre výrobcu pomerne zložité vyrobiť model podľa ich požiadaviek. Applu sa však podarilo so svojimi hodinkami Apple Watch splniť takmer všetky očakávania.

Každý z výrobcov sa snaží pri návrhu svojich hodiniek prihliadať aj na želania zákazníkov. Apple však vyrobil hodinky, ktoré dokonca aj dva roky po oficiálnom odhalení spĺňajú dnešné požiadavky trhu. To sa gigantovi podarilo vďaka kombinácii ideálnej veľkosti, funkčnosti, výdrže batérie, ceny a krásnemu dizajnu, ktorý očarí nejedného zákazníka aj dnes. Samozrejme, ani Apple Watch nie sú bezchybným kúskom. V zásade ale pozitíva prevyšujú negatíva.

zdroj fotografie: immortal.org

Nenechaj si ujsť
Uznával si Steva Jobsa? Teraz môžeš mať slávne hodinky, ktoré nosil aj on

Ako ideálna konkurencia pre Apple sa zdajú byť luxusné TAG Heuer Connected 45. Tieto prémiové smart hodinky ponúkajú tenkú konštrukciu a skvelú výdrž na jedno nabitie až 30 hodín. Najväčším nepriateľom zákazníka je však ich cena. Tá sa vyšplhala na viac ako 1500 €. Apple si ale pri návrhu uvedomilo, že veľmi dôležitým aspektom smart hodiniek je najmä ich nekonvenčný dizajn.

zdroj fotografie: Droid-life

Konkurenti, ako TAG Heuer, Huawei Watch 2 alebo LG G Watch R obsahujú dizajnové prvky z tradičných analógových hodiniek. Môžeme v nich tak nájsť klasický hrubý rámik s označením minút, no skutočné smart hodinky by sa na tie analógové príliš nemali podobať. Tým sa tak konkurenčné kúsky po stránke dizajnu nemôžu Apple Watch rovnať. Najbližšie k nim sa zrejme priblížili ZenWatch od spoločnosti Asus.


zdroj fotografie: Apple

Tento trend, ktorý Apple vytvoril, však pomaly mizne. Dôvodom sú stále novšie funkcie a možnosti hodiniek, kvôli čomu, žiaľ, nemalou mierou narastá ich hrúbka a hmotnosť. Zákazníci si v poslednom čase viac potrpia na širokej palete funkcií ako na kvalitnom dizajne. Z pohľadu dizajnu teda patria Apple Watch k jedným z najkrajších smart hodiniek, aké boli doteraz predstavené. Zároveň ide o pomerne exkluzívny kúsok, keďže sa výrobca rozhodol, že ich budú môcť používať len majitelia smartfónov s operačným systémom iOS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP