Možno si si dnes všimol, že internetom prebehla správa, ako Apple sleduje lokáciu majiteľov najnovších iPhonov aj po tom, čo si používatelia manuálne vypli určovanie polohy. Na toto zistenie upozornil významný bezpečnostný technik, no najnovšie informácie poskytnuté portálu TechCrunch toto celé počínanie spoločnosti objasňuje.

Podľa všetkého, tie najhoršie scenáre naplnené neboli. Apple vážne nesleduje každý krok majiteľov iPhone 11 a 11 Pro. Spoločnosť však využíva periodické kontroly lokality na to, aby dokázali v plnej miere využívať svoje ultraširokopásmové čipy.

Na margo sťažností nahnevaných ľudí sa hovorca spoločnosti vyjadril, že existujú prípady, kedy tieto čipy potrebujú prístup k aktuálnej lokalite, no dáta ostávajú iba v rámci daného zariadenia. Potvrdil však, že v budúcich iteráciách iOS určite zvážia manuálny vypínač pre tieto širokopásmové čipy.

Vyjadrenia ubezpečujúce používateľov o nerozširovaní týchto informácií aj mimo zariadenie sa zhodujú s tými od vývojára Willa Strafacha, takže ak si majiteľom iPhone 11 alebo 11 Pro, môžeš ostať pokojný, prístup k dátam ohľadom tvojej polohy nikto len tak ľahko nezíska.

Nenechaj si ujsť
Toto sú hry, ktoré v roku 2019 trpeli otrasnou technickou stránkou

Aj keď spoločnosť sa prvotným vysvetleniam bránila, v priebehu dňa však pristúpila a vyjadrila sa, že tieto kontroly polohy nehodlajú zrušiť.

Uvedomujú si však závažnosť neinformovanosti, kedy ľudia začali špekulovať o diabolských plánoch Apple ešte predtým, ako sa dočkali oficiálneho vyhlásenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom