Po nedávnej výročnej schôdzi spoločnosti Apple s jej akcionármi, na ktorej Tim Cook povedal, že Apple je na správnej ceste k dosiahnutiu tržieb 44 miliárd eur do konca roku 2020, spoločnosť naznačuje, akou cestou by túto métu mala dosiahnuť. Predaj nových zariadení momentálne nie je ich priorita.

Predaje poslednej generácie iPhonov sa už veľmi nezlepšia, a to si uvedomuje aj vedenie. Obrovské zisky z hardvéru, ktoré v minulosti tvorili významnú časť všetkých ziskov spoločnosti, tento rok značne klesli. Opätovné obrovské zisky zo zariadení od Apple sa očakávajú až s príchodom novej generácie iPhonov či okuliarov s rozšírenou realitou. Do tej doby chce Kalifornská spoločnosť zapracovať na softvéri a službách, informoval portál PhoneArena.

O tom svedčí aj list voľných pracovných pozícií. Od roku 2016 až po rok 2018 Apple hľadal najviac inžinierov na pozície z oblasti hardvéru. Teraz však ich dopyt smeruje viac na softvérových inžinierov. No a aké novinky môžeme z dielne Apple očakávať v najbližších mesiacoch?

Okrem vylepšovania už existujúcich služieb ako sú AppStore, iTunes či Apple Pay, by sme sa mali dočkať aj novej streamovacej platformy od Apple, ktorá by mala konkurovať populárnemu Netflixu. Všetky tieto novinky by nám mohla spoločnosť ukázať už na ich najbližšej tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční 25. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom