Začiatkom roka sme priniesli článok o najočakávanejších smartfónoch v roku 2020. Nechýba medzi nimi ani americký Apple, ktorý má o niekoľko mesiacov predstaviť svoj nový iPhone. Ten má podľa najnovších informácií priniesť viacero vylepšení hlavne v oblasti fotoaparátov, informuje MacRumors

iPhone 11 Pro sa ihneď stal veľkým hitom, no nezaobišiel sa ani bez posmeškov z dizajnu jeho snímačov pripomínajúcich „trojplatničku“. Apple tentokrát šliapol s dizajnom o krok veľa, no ako sa hovorí – sto ľudí, sto chutí.

Nový iPhone 12 má však dostať nový dizajn inšpirovaný iPhonom 4/4S. Zariadenie preto bude po novom o niečo hranatejšie s krásnym kovovým rámom. Najnovšie informácie prezrádzajú, že nový iPhone bude najviac vylepšení obsahovať práve v oblasti zadných kamier, vrátane väčších senzorov, ktoré zachytia viac svetla.

Podobnou cestou sa totiž vybral aj najväčší konkurent Samsung. O presnejšie informácie sa podelil známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý uviedol, že 6,7-palcový iPhone bude obsahovať systém stabilizácie obrazu s posunom snímača. Kuo naviac predpovedal, že táto technológia sa v roku 2021 rozšíri aj na ďalšie modely spoločnosti.

Modely iPhone 11 sú tradične vybavené optickou stabilizáciou obrazu. Jej použitie je však možné len pri klasických snímačoch alebo teleobjektívoch, na ultraširokouhlý sa, žiaľ, nevzťahuje. Po novom by sa ale mohla implementovať aj do ultraširokouhlého objektívu, čím sa rapídne zvýšia kvalitatívne možnosti. Riešením by tak mala byť práve technológia s posunom snímača (Sensor shift image stabilization).

Technológia stabilizácie obrazu s posunom senzora funguje pomocou elektrických ovládačov, ktoré pohybujú senzorom fotoaparátu okolo roviny obrazu. Ak je akcelerometrom zistení akýkoľvek otras, v reálnom čase sa vypočíta smer a rýchlosť pohybu senzora tak, aby zostal nehybný vo vzťahu k obrazu, ktorý naň premieta šošovka.

Stabilizácia obrazu s posunom senzora by tiež mohla viesť k lepším záberom s pripojiteľným príslušenstvom objektívu. Nižšie si môžeš na videu pozrieť, ako táto technológia funguje vo fotoaparátoch.

Podľa informácií by sa technológia mohla objaviť aj na ďalších dvoch 6,1-palcových iPhonoch, ktoré by taktiež mali byť predstavené ešte v tomto roku. Najväčší displej bude mať pochopiteľne iPhone 12 Pro Max s rozmermi 6,7-palcov.

Očakáva sa, že o dva roky by mohli niektoré modely obsahovať aj periskopický objektív, ktorý umožní 5-násobný optický zoom rovnako ako je to v prípade modelu Huawei P30 Pro alebo dokonca až 10-násobný ako by to malo byť v prípade očakávanej novinky Huawei P40 Pro.

Kuo ďalej tvrdí, že periskopický objektív bude navrhnutý spoločnosťou Apple v spolupráci s taiwanským dodávateľom Genius Electronic Optical.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom