Spoločnosť vypísala pracovné pozície, v ktorých hľadá ľudí zo Slovenska a ďalších krajín na analyzovanie komunikácie asistenta vo vybraných jazykoch. Po dlhých rokoch čakania sa teda môže Siri naučiť hovoriť aj po slovensky alebo česky. Informáciu o inzerátoch pre Česko priniesol portál LetemSvětemApplem.eu a redakcii FonTech.sk sa podarilo dohľadať ďalšie pracovné ponuky pre krajiny strednej a východnej Európy.

Digitálny asistent Applu doteraz rozumie len niekoľkým vybraným jazykom. Podpora Siri nie je v tomto smere príliš rozmanitá a aktuálne dokáže s používateľmi komunikovať najmä v angličtine, nemčine, ruštine a niekoľkých ďalších jazykoch.

Konkurenčný Google Asistent je na tom o čosi lepšie, no Siri ho môže čoskoro dobehnúť pridaním podpory pre ďalšie jazyky, vrátane slovenčiny.

Siri sa môže naučiť komunikovať v slovenčine

Majitelia Apple zariadení na Slovensku sa tak museli doteraz spoliehať na svoje znalosti svetových alebo iných podporovaných jazykov, aby využili možnosti tohto asistenta. Pred pár dňami sa však na stránke spoločnosti začali objavovať nanajvýš zaujímavé ponuky na pozíciu Siri Annotation Analyst a Technical Translator pre ľudí hovoriacich po slovensky, česky, poľsky, maďarsky či ukrajinsky a rumunsky.

Pracovnou náplňou zamestnancov na pozícii Siri Annotation Analyst má byť po absolvovaní vstupného pohovoru a testov prepis zvukových súborov a analyzovanie odpovedí Siri. Analytici pritom musia ovládať niektorý z požadovaných jazykov na výbornej úrovni, samozrejme vrátane angličtiny. Pracovná pozícia je totiž ponúkaná v írskom meste Cork, kde sa nachádzaj európske centrum Applu.

Slovenčinu chce Apple zrejme aj pre nový Prekladač

Pracovná ponuka pre „technického prekladateľa“ môže mať taktiež súvis s vývojom podpory ďalších jazykov pre Siri, ale aj s novým prekladačom Applu, ktorý bol oficiálne sprístupnený so systémom iOS 14. Podpora jazykov je v tejto aplikácii výrazne slabšia ako napríklad pri Prekladači Google, no to môže spoločnosť napraviť práve vylepšením podpory a pridaním ďalších jazykov.

Zobraziť celú galériu (1)
Apple (Úprava redakcie)

Náborom nových zamestnancov hovoriacich aj po slovensky môže Apple časom sprístupniť Siri v slovenčine, čo by bolo pre mnohých používateľov jeho produktov ako splnený sen.

Vylepšiť však digitálneho asistenta a naučiť ho novým jazykom rozhodne nebude jednoduchý proces. Aktuálne nie je ešte oficiálne potvrdené, že Siri naozaj dostane aj podporu spomínaných jazykov. O nejaký čas nás ale môže príjemne prekvapiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom