Spoločnosť Apple dnes predstavila nový 13-palcový MacBook Pro, ktorý sa pýši niekoľkými vylepšeniami. Okrem sviežich procesorov 10. generácie od Intelu, obsahuje novinka aj novú klávesnicu Magic Keyboard či zdvojnásobené úložisko.

Procesory 10. generácie len v najvyššom modeli

Americký gigant dnes aktualizoval 13-palcový MacBook Pro na tohtoročnú verziu, ktorá získala hneď niekoľko noviniek. Drahšiu verziu notebooku poháňa procesor 10. generácie od Intelu, ktorý je schopný pretaktovania až na 4,1 GHz a poskytne až 80 % zvýšenie grafického výkonu.

V tomto modeli mu tiež sekunduje 16 GB rýchlej LPDDR4X pamäte RAM. Základná verzia, žiaľ, pracuje s ešte procesorom 8. generácie a 8 GB pomalšej LPDDR3 pamäti RAM. Poprvýkrát je však na 13-palcovom MacBooku Pro možné kúpiť verziu aj s obrovskou 32 GB operačnou RAM pamäťou.

Na rozdiel od zmeny vzhľadu najnovšieho 16-palcového MacBooku Pro sa nezdá, že by sa Apple veľmi pohral s dizajnom najmenšieho modelu z Pro línie notebookov, píše 9To5Mac. Jeho dominantou je 13-palcový Retina displej, ktorý dokáže podľa spoločnosti dosiahnuť jas až 500 nitov a podporuje širokú škálu farieb P3.

Magic Keyboard a zdvojnásobené úložisko

Novému modelu nechýba ani zbrusu nová klávesnica Magic Keyboard, ktorú spoločnosť predstavila pri 16-palcovej verzii MacBooku Pro. Má prepracovaný mechanizmus, vďaka ktorému klesne klávesa pri stlačení iba o milimeter a nevydáva takmer žiadny zvuk.

Apple tiež jednotlivé klávesy zmenšil, vďaka čomu je teraz medzi nimi viac miesta. Samozrejmosťou je Touchbar v hornej časti a skener odtlačkov prstov Touch ID pre maximálnu bezpečnosť.

Milovníkov priestoru poteší aj zdvojnásobená veľkosť interného úložiska, pričom základná verzia ponúka 256 GB SSD disk, maximom je ale až 4 TB kapacita. Základný model s Intel procesorom 8. generácie, 8 GB RAM a 256 GB SSD diskom začína na čiastke 1499 €. Za verziu s novým Intel Core 10. generácie však zaplatíš minimálne 2129 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom