banner-mx5
Apple, ako každoročne, mal svoju septembrovú tlačovú konferenciu. Produkt, ktorý predstavoval, bol známy už niekoľko dní pred konferenciou, ale nie všetky detaily sme poznali. Reč je samozrejme o nových iPhonoch.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Začneme s názvom. Ako všetci čakali, Apple pokračuje s ich označovaním a po iPhone 6 prišiel iPhone 6S. Toto označenie by im však mohlo priniesť žalobu od spoločnosti 6S Marketing, ale Apple aj napriek upozorneniu od tejto spoločnosti pokračuje ďalej. Aké teda sú nové iPhony?

Apple iPhone 6 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 6S

Dizajn

Ako sme už zvyknutí, tak „S“ rada pridáva len novinky zvnútra a zovňajšok zastáva rovnaký. 6S je na tom takmer rovnako, ale kvôli kauze s ohýbaním musel Apple posilniť hliník, ktorý tvoril kryt a šasi smartfónu. Použili na to hliník rady 7000, ktorý by mal vydržať až dvakrát väčší nápor ako jeho predchodca. Kryt samozrejme vyzerá úplne rovnako, ale okrem šedej, zlatej a striebornej pridal Apple aj Rose gold verziu, teda ružovo-zlatú.

iphone 6S

Procesor(y)

Apple predstavil aj najnovšiu generáciu ich Apple A a M procesorov. iPhone 6S/6S Plus ponúkne Apple A9 procesor, ktorý je takmer dvakrát výkonnejší ako A8, presnejšie to je o 70 %. Grafika v novom iPhone je dokonca až o 90 % rýchlejšia ako v 6 a 6 Plus. Okrem A9 sa v nových iPhonoch nachádza aj M9 Motion procesor, ktorý je tentokrát zabudovaný v A9 procesore a funguje neustále. Vďaka tomu dokážete Siri zapnúť jednou vetou rôzne iné funkcie, ako napríklad fitness funkcie, ktoré budú môcť fungovať stále. Lenže, tá najzaujímavejšia novinka nebol A9 procesor , ale Taptic Engine, vďaka ktorému bude iPhone schopný rozoznať silu dotyku. Apple túto novú funkciu nazval 3D Touch a nádherne odprezentoval nielen na svojich aplikáciách, ale aj na aplikáciách tretích strán, ako napríklad Instagram.

iphone 6S

Lepší zadný fotoaparát, ale aj predná kamera

Apple konečne aktualizoval svoj zadný fotoaparát z 8 na 12 MPx, ich hlavný dôvod bol, že nechceli prejsť na 12 MPx, pokiaľ si nebudú na 100 % istí, že kvalita fotiek zostane rovnaká. Nový fotoaparát ukázali na pár prezentačných obrázkoch, ale uvidíme, ako dopadne v recenziách. Po novom bude iPhone 6S/6S Plus schopný nahrávať aj 4K video. Predná kamera sa taktiež dočkala zmien, jedná sa o 5 MPx kameru, ktorá ponúkne aj procesor. Ten sa bude starať o to, aby bol displej až 3x jasnejší pri robení „selfie“, keďže bude fungovať ako blesk. Na konferencii bol predstavený aj nový režim Live Photo, ktorý zachytí 1 sekundu pred a 1 sekundu po spravení fotky.

iphone 6S

Bezpečnosť

Apple s iPhonom 5S predstavil TouchID alebo lepšie povedané, odomykanie pomocou odtlačkov prsta. V 6S a 6S Plus vylepšil tento snímač, takže sa bude váš smartfón odomykať ešte rýchlejšie a rýchlejšie budú aj vaše platby.

iphone 6S

Displej

Oba iPhony ponúknu identický displej ako ich predchodcovia až na ten rozdiel, že „S“ rada bude mať 3D touch. Inak sa jedná o rovnaké 4,7/5,5-palcové FullHD displeje.

iphone-6s-6splus

Cena a dostupnosť

iPhone 6S a 6S Plus bude možné predobjednať už túto sobotu (12.9.) a do prvých krajín sa dostane 25. septembra. Bohužiaľ, Slovensko nie je v prvej skupine, takže si počkáme minimálne do októbra. Ceny iPhonu 6S začínajú na 699 € za 16 GB verziu, 799 € za 64 GB verziu a končia na 899 € za 128 GB verziu. Pri 6S Plus to je 799 € za 16 GB verziu, 899 € za 64 GB verziu a 999 € za 128 GB verziu. Apple bude ponúkať aj iPhone Upgrade Program, ktorý vám od cca 29 € mesačne zabezpečí najnovší iPhone každý rok, lenže či sa tento program dostane až k nám, je otázne.

Apple iPhone 6 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 6S

Čo vravíte na nový iPhone 6S a 6S Plus? Dokážu mu konkurovať o polovicu lacnejšie čínske TOP smartfóny?

Zdroj: Phonearena.com(2), Apple.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú