Kalifornský gigant sa doteraz angažoval vo viacerých segmentoch, no v oblasti náhlavných slúchadiel sa spoliehal len na spoločnosť Beats, ktorú odkúpil ešte pred 6 rokmi. Čoskoro má zaradiť do ponuky aj prvé vlastné náhlavné slúchadlá Apple AirPods Studio, ktoré sa objavili na ďalších uniknutých záberoch a renderoch na Twitteri. Zdá sa tak, že októbrový event nebude len o iPhonoch a AirTagoch.

Podľa doterajších informácií sa hovorí hneď o dvoch verziách nových Apple slúchadiel. Zatiaľ čo jedne majú byť prémiové a vyrobené z kvalitnejších materiálov, druhý model bude zrejme dostupnejší a vyrobený z menej prémiových a ľahších materiálov. Vývoj tohto doplnku je známy už nejaký ten čas, no ešte donedávna sa o ňom toho veľa nevedelo.

Unikalo len niekoľko málo informácií, ale najnovšie sa Apple AirPods Studio objavujú aj na prvom videu a ďalších renderoch, ktoré reprezentujú ich dizajn a spracovanie. V prípade drahšej verzie sa máme dočkať poťahu, ktorý imituje kožu a kovového premostenia náušníkov. Dostupnejší model by mal byť vyrobený z priedušnejších materiálov s jemnou perforáciou.

Aktualizácia 09.10.2020

Podľa doterajších informácií majú prísť pripravované slúchadlá Apple AirPods Studio v dvoch vyhotoveniach. Okrem športovejšej verzie má byť dostupná aj luxusná a drahšia verzia. Najnovšie správy však svedčia o tom, že rozhodne nepôjde o lacnú záležitosť.

Jon Prosser, ktorý doteraz úspešne predpovedal detaily o viacerých pripravovaných Apple produktoch, odhalil, že prémiové slúchadlá AirPods Studio sa majú predávať až za 599 dolárov a športový model slúchadiel má byť v predaji za 350 dolárov.

Ceny v eurách budú v prípade dostupnosti na Slovensku pravdepodobne ešte vyššie. Spočiatku sa hovorilo, že tieto slúchadlá Apple predstaví spolu s novými iPhonmi 12 na online konferencii 13. októbra. Aktuálne to ale vyzerá tak, že si ich premiéru odloží gigant na neskôr. Popri nových smartfónoch sa má debutu dočkať nový smart reproduktor HomePod Mini.

Apple pripravuje prémiové náhlavné slúchadlá. Budú modulárne

Ani jedna verzia však nemá ponúknuť 3,5 mm jack. Oba varianty však majú mať vymeniteľné náušníky pre prípad, ak sa pôvodné opotrebujú. Výrobcovia náhladných slúchadiel doteraz prišli s podobným riešením, keď zákazníkom ponúkli náušníky s magnetmi, ktoré sa jednoducho prichytili ku konštrukcii.

Okrem tejto možnosti však má Apple pri svojich náhlavných slúchadlách ponúknuť aj magneticky odnímateľné tlmenie premostenia, informuje 9to5Mac. Vďaka tomu si budú môcť zrejme používatelia vyberať z rôznych veľkostí a štýlov, aby Apple AirPods Studio prispôsobili svojim preferenciám.

Informácie o konektivite a vlastnostiach týchto pripravovaných slúchadiel spoločnosti zatiaľ nie sú známe. Hlavným lákadlom pre zakazníkov však bude pravdepodobne kvalitný zvuk a modularita, pričom sa môžeme dočkať aj technológie pre aktívne potláčanie okolitého hluku. Okrem toho majú byť slúchadlá univerzálne a nebudú mať vopred definovaný ľavý a pravý náušník, budú schopné automaticky rozpoznať jednotlivé strany po nasadení na hlavu.

Nabíjanie by malo prebiehať prostredníctvom USB-C, ktoré by zároveň mohlo slúžiť ako port na pripojenie kábla/redukcie pre počúvanie cez 3,5 mm jack. Ďalšie detaily o nových slúchadlách Apple AirPods Studio sa dozvieme už na predstavení, ktoré sa pravdepodobne uskutoční v priebehu októbra spolu s iPhonmi 12.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom