Veľké technologické spoločnosti už nehľadajú svojich budúcich zamestnancov len pomocou inzerátov. Pri hľadaní tohto správneho pracovníka si hneď chcú overiť jeho šikovnosť, a tak sú požiadavky či ponuky skryté rôznymi spôsobmi. Podobným systémom chce Apple nájsť systémového inžiniera. 

Originálny spôsob ponuky práce

Existuje viacero spôsobov, ako začať s prácou pre jednu z najväčších technologických spoločností. Budúci zamestnanci ale ešte pred pohovorom musia preukázať svoje zručnosti, a to nájdením ponuky práce, ktorá je skrytá v „pozadí“ webovej stránky. Ak teda navštíviš napríklad adresu us-east-1.blobstore.apple.com, tak tam môžeš nájsť skrytú ponuku s požiadavkami, vďaka ktorej chce nájsť Apple systémového inžiniera.

Nenechaj si ujsť
Vyhodený zamestnanec Googlu to povedal narovinu: Prístup k dobre plateným pozíciám v technologickom priemysle prirovnáva k trestaneckým táborom v Sovietskom zväze

Hej! Našiel si nás. Hľadáme talentovaného inžiniera pre vývoj súčastí infraštruktúry, ktorý sa stane kľúčovou súčasťou ekosystému Apple.“ Aj takto spracovanú ponuku dokáže Apple rafinovane ukryť do útrob svojho webu. Pritom ide o lákavé pracovné miesto, kde zamestnanec pracuje v malom tíme a jeho úlohou je vyriešiť dôležité projekty pre najhodnotnejšiu spoločnosť sveta. Zmienka o tejto stránke sa prvýkrát objavila v príspevku Zacka Whittaker‏a na sociálnej sieti Twitter. 

Stránku je možné nájsť na IP adrese 17.132.22.30, pričom text „us-east-1“ odkazuje na webové služby Amazonu. Zobrazí sa aj keď sa zadá text „us-west-1“ a výraz „blob“ v adrese pravdepodobne predstavuje časť dát v databáze Apple. Spôsoby hľadania nových a skúsených zamestnancov sú u mnohých spoločností skutočne originálne. V tomto prípade tým chcel gigant z Cupertina zrejme predísť desiatkam zbytočných pohovorov a získať priamo toho najpovolanejšieho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom