Už pred nejakým časom sa šírili technologickým svetom informácie, že Apple pracuje na krytoch so vstavanou batériou pre iPhone XR a modely XS. Len včera sa z nenazdajky objavili nové puzdra na oficiálnom Apple Store za približne 113 €. 

Na úplnú novinku, ktorú Apple potajme pridal do svojho portfólia na Apple Store upozornila používateľka Joanna Stern prostredníctvom svojho účtu na Twitteri. Novinka je tak dostupná pre najnovšie modely iPhone XS, XS Max a XR. Púzdra sú dostupné v dvoch farebných prevedeniach, a to bielej a čiernej za cenu v prepočte približne 113 €. Pri nasadení na slovenský trh sa však dá očakávať pôvodná cena 129 dolárov, ktorá sa len zmení na euro.

Dramatické zlepšenie výdrže

Z hľadiska dizajnu ide o silikónové ochranné puzdra obsahujúce charakteristický „hrb“ v dolnej polovici zadnej strany, ktorý sme už mohli vidieť skôr. V ňom sa totižto ukrýva batéria. Okrem batérie sa v ňom nachádza aj cievka bezdrôtového nabíjania štandardu Qi. Podporované smartfóny tak bude možné naďalej nabíjať bezdrôtovo aj s nasadeným púzdrom.

Okrem toho bude možné iPhony nabíjať rýchlejšie pomocou nabíjačky kompatibilnej s USB-C PD a redukciou USB-C na Lightning. Podľa Applu poskytne púzdro dramaticky dlhšiu výdrž batérie, ktorá bude pri prehliadaní internetu činiť 21 hodín v prípade modelu XS, 20 hodín pre model XS Max a 22 hodín s modelom XR.

Majitelia starších modelov majú jednoducho smolu

Jediným problémom je kompatibilita, čo znamená, že púzdra budú môcť používať len majitelia podporovaných modelov XS, XS Max a XR. Používatelia predchádzajúceho staršieh iPhonu X ostanú sklamaní, pretože napriek takmer identickým rozmerom s modelom XS púzdro fungovať nebude.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom