Nejeden z nás pozná ten pocit, keď so strachom dvíha svoj padnutý smartfón zo zeme. Rozbitému, či v lepšom prípade prasknutému displeju často zabráni kryt alebo ochranná fólia, avšak niekedy ani to nepomôže. Na druhej strane, nie každý je fanúšikom ochranných fólií či skiel z rôznych dôvodov. Vtedy príde na rad otázka, čo s rozbitým displejom?

V tomto prípade poznáme viaceré spôsoby, akým zákazníci riešia daný problém. Ak je displej len čiastočne prasknutý a neobmedzuje funkcie smartfónu, zákazníci s takto poškodeným zariadením často fungujú aj naďalej. Je to hlavne z dôvodu finančne neefektívnej opravy. Ďalšou možnosťou je nahradenie poškodeného komponentu v servisoch. To však väčšinou nie je lacnou záležitosťou. V autorizovaných servisoch sa cena za poškodený displej dokáže vyšplhať až na stovky eur.

S veľkým problémom pri oprave displeja v neautorizovanom servise sa už stretli používatelia iPhone. Pri oprave v neautorizovanej predajni a následnej aktualizácií na novší operačný systém bol v roku 2016 smartfón užívateľom automaticky zablokovaný. V súčasnosti má Apple problém s nedostatkom servisov, ktoré by boli schopné opraviť poškodený displej iPhone X. Na tento problém sa sťažovalo viacero amerických občanov, ktorí nemali vo svojej blízkosti Apple Store.

Apple povolil opravu firme Simply Mac. Aká však bude cena ?

Predajca a poskytovateľ služieb Simply Mac dospel k dohode so spoločnosťou Apple. Na základe dohody bude firme Simply Mac poskytnuté povolenie vykonávať určité opravy poškodeného displeja. Už pred dohodou však spoločnosť vykonávala viaceré opravy, čo sa výrobcom iPhone zjavne nepáčilo. Navyše sa kvôli vysokej cene za opravu displeja čoraz viac zákazníkov snažilo riešiť svoj problém lacnejšou, teda neoficiálnou opravou.

S rastúcimi inováciami a novinkami iPhone úmerne rastú aj opravné náklady. Pri výmene prednej obrazovky iPhone X si za opravu v oficiálnom servise v USA vypýtajú 279 dolárov. Ďalší faktor, vďaka ktorému Apple pristúpil k dohode, bol nedostatočný prístup Apple Store vo viacerých oblastiach. Ide najmä o severozápadný, stredozápadný a južný región Spojených štátov amerických.

V rámci spolupráce by mal Apple poskytnúť viacerým predajcom svoje originálne nástroje či hardvéry. Pri iPhone je predná časť zariadenia vrstvená komplexným hardvérom. Práve poskytnuté zdroje by mali zabezpečiť bezproblémové prepojenie opravenej obrazovky s technológiami Face ID Secure Enclave, ktorá zabezpečuje rozpoznanie tváre. Ceny však zostanú nezmenené a budú rovnaké ako pri oprave zariadenia priamo od Apple servisu. Je tak veľmi pravdepodobné, že Apple sa viac otvorí spolupráci s inými subjektmi nielen v USA a došlo by tak k zlepšeniu dostupnosti autorizovaného servisu iPhone.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom