Apple predstavil svoj prvý smart reproduktor ešte v polovici roka 2017, kedy priniesol na svet HomePod. Produkt za vyše 300 €, ktorý sa stal terčom posmeškov a neraz aj kritiky, chce výrobca doplniť výrazne lacnejším modelom. Práve ten má potenciál zaujať masy. Počas predstavenia nových iPhonov 12 má Apple odhaliť aj smart reproduktor HomePod mini. Vďaka nemu môže gigant naštartovať predaje v tomto segmente. Téme sa venoval portál MacRumors.

Premiéra prvého HomePodu nevyšla Applu podľa predstáv. Produkt, ktorý mal konkurovať smart reproduktorom Amazonu a Googlu, medzi používateľov neprerazil tak, ako to spoločnosť čakala. Koniec koncov, o (ne)úspechu tohto zariadenia hovoria aj samotné predaje. Chytrým reproduktorom so zabudovaným digitálnym asistentom sa darilo najmä v prípade spomínaného Amazonu a Googlu.

Podľa štatistík predaja si najlepšie viedli práve smart reproduktory od spomínaných gigantov. V roku 2017 vstúpil na trh Apple so svojim HomePodom, ktorý si však za minulý rok ukrojil len 4,7 % podiel na trhu. Predbehli ho aj reproduktory od spoločností ako Alibaba, Xiaomi či Baidu. Pre Apple teda nešlo o pozitívne štatistiky, a preto potrebuje naštartovať predaje.

Apple chystá lacný smart reproduktor

Už čoskoro sa tak máme dočkať nového smart reproduktora, ktorý v sebe skĺbi potenciál veľkého HomePodu, no za výrazne nižšiu cenu. HomePod mini má byť taktiež menší. Podľa doterajších informácií by mať mať na výšku zhruba 8,4 cm. Pre porovnanie je veľký HomePod vysoký približne 17 cm. „Miniatúrny“ reproduktor Applu má však poskytnúť celý rad chytrých funkcií, podobne ako jeho väčší predchodca.

Zobraziť celú galériu (1)
EverythingApplePro EAP/YouTube

Očakávať môžeme prítomnosť asistenta Siri a podľa tohto leaku bude môcť vďaka UWB (Ultra Wide Band) s čipom U1 spolupracovať aj s chytrou domácnosťou a samozrejme všetkými Apple produktami. Pre spoločnosť je táto technológia dôležitá a postará sa o rýchlejší prenos dát. Po výkonovej stránke má mať výpočty na starosti procesor S5, ktorý nájdeme napríklad aj v hodinkách Apple Watch Series 5.

Kvôli veľkosti reproduktoru sa však zrejme nedočkáme takého zvukového podania ako u veľkého HomePodu, no Apple sa zaiste nenechá zahanbiť. Aj z tak malého zariadenia môže dostať veľmi kvalitný zvukový prejav. Obsahovať by mal ale len 2 reproduktory. Väčší HomePod ich má pritom až 7.

Konkurovať chce funkciami, ale najmä cenou

Čím chce ale táto novinka zaujať najviac? Cenou. Podľa doterajších informácií bude stáť HomePod mini len 99 dolárov. Pokiaľ by sa dostal aj k nám na Slovensko, cena môže byť o čosi vyššia, no stále pôjde o ponuku, ktorá môže prilákať oveľa viac zákazníkov ako väčší a niekoľkonásobne drahší HomePod.

HomePod mini má byť oficiálne odhalený už na najbližšom predstavení 13. októbra a predaje sa majú potom spustiť 16.-17. novembra. Vďaka tomuto maličkému smart reproduktoru sa môže Apple dostať po rokoch do popredia aj v tomto segmente, kde bude môcť konkurovať najmenším modelom od Amazonu a Googlu.

Kúpil by si nový HomePod mini?

Načítava sa... ... Načítava sa... ...

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom