Je úplne bežné, že technologické spoločnosti si patentujú dizajn svojich zariadení či rôzne technologické vychytávky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Medzi registrovanými sa však nájdu aj také, ktoré vyzerajú úplne absurdne a so zameraním spoločnosti nemajú absolútne nič spoločné. Napadlo by ťa, že gigant s logom nahryznutého jablka má patentovanú krabicu pre pizzu? Ide o obyčajný okrúhly dizajn, ktorý niektoré pizzerie či reštaurácie bežne používajú. Avšak Apple si svoje krabice „vytunilo“ sériou otvorov na veku, aby vzduch mohol lepšie unikať, čím sa predchádza vlhkosti kôry. Podľa veľkosti krabice môžeme usúdiť, že sú určené pre osobitnú porciu pre jedného zamestnanca.

Apple
zdroj fotografie: Apple

Je to rozhodne premyslený krok, no určite nám dáš za pravdu, že pri jedení pizze je balenie to posledné, na čom nám záleží. Tento okrúhly dizajn krabíc však nie je žiadna novinka a Apple ho používa aj vo svojom predchádzajúcom sídle vyše sedem rokov. Vo svojom novom sídle ho zrejme bude používať taktiež. Medzi ďalšie nezvyčajné patenty Apple sa radí aj dizajn papierovej tašky.

Krabica podpísaná mnohými zamestnancami po smrti Steva Jobsa. 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.