Apple plánuje už o necelé 3 týždňe predstaviť svoje nové iPhony, ktoré majú dostať zásadné vylepšenia fotoaparátu. Nová vlajková loď spoločnosti sa však bude údajne volať iPhone Pro, píše CNBC.

Americký gigant sa pripravuje na svoje tradičnú septembrovú konferenciu, kde má predstaviť svoje nové modely iPhonov. Nadchádzajúcu vlajkovú loď, ktorá nahradí súčasné modely XS, však spoločnosť podľa portálu Bloomberg údajne nazvala iPhone Pro. Apple tak plánuje predstaviť 3 nové smartfóny, vrátane dvoch nových modelov iPhone Pro, a nástupcu súčasného modelu XR.

Najväčšie zmeny a vylepšenia smartfónov od Apple sa majú tento rok týkať fotoaparátu, ktorý bude obsahovať až 3 šošovky, vrátane senzora pre ultraširoké snímky. Nový fotoaparát má byť oveľa schopnejší v prostrediach so slabým osvetlením, a dostane taktiež viacero nových funkcií. Zmenou si prejde aj iPhone XR, ktorému plánuje americký gigant pridať druhú šošovku fotoaparátu.

Zmenami si prejde Face ID aj konštrukcia

Medzi ďalšie novinky bude patriť napríklad vylepšený senzor Face ID, ktorý podporuje rozpoznanie tváre aj z rôznych uhlov pohľadu na smartfón, či bezdrôtové nabíjanie slúchadiel AirPods priamo zo smartfónu, píše Techcrunch. Jadrom budúcich vlajkových lodí od Apple má byť procesor A13, ktorý ponúkne nadupaný výkon nových modelov tak ako sme u nových iPhonov zvyknutí a zlepšením si prejde aj odolnosť smartfónov voči vode a rozbitiu.

Zobraziť celú galériu (0)
Screenshot / Youtube / EverythingApplePro

Apple sa tiež na predstavení chystá odhaliť nové iPady a Macbooky Pro a podľa špekulácií sa dočkáme aj aktualizovanej verzie slúchadiel AirPods a smart reproduktora HomePod. Viac sa už však dozvieme až zo samotného predstavenia, ktorého predpokladaný termín je 10. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom