Nedávne správy ukázali, že sa výrobcovi smartfónov z Cupertina nesmierne darí, no nie všade sa môže pýšiť rovnakým úspechom. Aj keď za posledný štvrťrok Apple vykázal obrovský zisk, jeho pôsobenie v ďalekej Číne je mierne naštrbené. Na vine sú aj domáci výrobcovia smartfónov, ktorí ponúkajú výkonné zariadenia za oveľa nižšie ceny. Z celej situácie Apple usúdilo, že najlepším riešením bude výroba nových iPhonov v Indii.

Tieto informácie potvrdil aj samotný minister informačných technológií, Priaynka Kharg, ktorý tvrdí, že tento gigant začne s výrobou nových iPhonov v Indii už v apríli tohto roka. Centrom výroby sa má stať hlavné mesto Bangalúr, pričom sa americká spoločnosť podľa doterajších informácií už stihla dohodnúť s taiwanským dodávateľom. Wistron je tak jednou z najdôležitejších spoločností pre realizáciu veľkého indického sna kalifornského výrobcu. Tento veľký projekt má vybudovať v krajine najmodernejší systém technológií a dodávateľské reťazce, ktoré zabezpečia prácu pre mnoho obyvateľov. Podľa Kharga sa budú nové iPhony vyrábať pre domáci trh, no obyčajný pracovník si zrejme nový smartfón, ktorý vyrobí, nebude môcť dovoliť.

zdroj fotografie: DGtle

Nenechaj si ujsť
TIP: Apple lámal historické rekordy v predajoch iPhonov. Ktoré modely sa predávali najlepšie?

Apple chce zájsť ešte ďalej a pre znásobenie jeho ziskov malo dôjsť k rokovaniam s indickou vládou o oslobodení od daní, k čomu sa mali pridať aj ďalšie výhody. „S vývojom situácie v Indii som veľmi spokojný“, povedal Tim Cook. Nedávno on sám informoval o fantastickej finančnej situácii spoločnosti, ktorá sa môže ešte viac zlepšiť vďaka Indii, kde chce Apple vybudovať aj sieť maloobchodných predajní. Pravdou však je, že v Indii má Apple len veľmi malý trhový podiel, pretože ceny jeho zariadení sú na tamojších obyvateľov až príliš vysoké a mnohí z nich si nový iPhone zrejme nikdy nekúpia. Ani to však spoločnosť z Cupertina neodrádza, nakoľko vidí v tejto chudobnej krajine veľký potenciál do budúcnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom