Jeden z najúspešnejších počítačov na svete, model iMac od Apple, už niekoľko rokov disponuje rovnakým dizajnom. Aj keď v dobe uvedenia tejto línie išlo o nadčasový dizajn, doba sa predsa len zmenila a používatelia all-in-one zariadení by chceli mať na stole modernejšie vyzerajúci kúsok.

Podľa Sonnyho Dicksona, v technologickej komunite známeho ako vierohodný zdroj uniknutých informácií, by najnovší iMac predstavený už na tohtoročnej konferencii WWDC mal kopírovať dizajnové prvky nových iPadov Pro.

Základným kameňom pre aktuálny dizajn hliníkového iMacu bolo rovnomenné zariadenia s 20-palcovým displejom uvedené už v roku 2007. V roku 2009 sa zmenil výrobný proces šasi, kedy začal Apple vyrábať unibody iMacy, no dizajnový jazyk ostal nezmenený.

S pribúdajúcimi rokmi sa vizuál zariadení rapídne nemenil

Pomer zobrazovacej plochy k veľkosti zariadenia však neustále doplácal na relatívne hrubé rámy prednej časti all-in-one počítača. Aj keď sa hardvér pravidelne obmieňal za novší, dizajn už niekoľko rokov pôsobí staro, a tak sa nejeden známy hlas technologickej komunity ozýval s prosbou menších rámov zobrazovacieho panela.

Toho by sme sa podľa Dicksona mali dočkať už v blízkej dobe. Nový iMac by mal byť predstavený na najbližšej konferencii WWDC a okrem dizajnových prvkov iPadu Pro preberie aj bezpečnostnú bariéru v podobe T2 čipu. Nový iMac dostane navyše aj krásny a tenký rám displeja, podobne ako tomu je u minuloročného monitora Pro Display XDR.

Modernizáciou si prejde aj úložisko, kedy Apple už konečne vymení Fusion disky za plnohodnotné SSD jednotky. V oblasti grafických čipov prevezme nadvládu minulý rok predstavená Navi línia grafických kariet AMD.

Prečítaj si tiež
Jeden z najbezpečnejších prehliadačov má na krku škandál kvôli obchodovaniu s kryptomenami na úkor používateľov

V apríli rovnako prebehli internetom fámy o možnom 23-palcovom iMacu určenom pre menej náročných používateľov. Ten by pri zmenšení rámov okolo displeja mohol v rovnakom tele ako terajšie 21,5-palcové iMacy pokryť finančne výhodnú líniu týchto počítačov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom