Spoločnosť Apple najnovšie čelí žalobe od zákazníkov, ktorí tvrdia, že nezákonne zverejňuje a predáva informácie o ich nákupoch na iTunes.
Traja zákazníci iTunes z Rhode Islandu a Michiganu podali žalobu na Apple na federálnom súde v San Franciscu zastupujúc tisíce používateľov, ktorých osobné informácie mali byť údajne zverejnené bez ich súhlasu.
Tvrdia, že spoločnosť predáva, prenajíma a zverejňuje celé mená, adresy, žánre hudby a konkrétne názvy skladieb zakúpených v aplikácii iTunes Store bez súhlasu alebo oznámenia, píše CNET.
„Žiadna z informácií týkajúca sa hudby, ktorú si cez iTunes zakúpite, na vašom iPhone nezostane. Apple na úkor súkromia svojich zákazníkov profituje z neautorizovaného predaja, prenájmu, prenosu a zverejňovania ich osobných informácií.“, tvrdí žaloba.
Tieto údaje sú potom použité na pripojenie viacerých ďalších kategórií osoby, vrátane veku, pohlavia, príjmu, vzdelania a rodinného stavu. Takto spojené informácie o zákazníkoch sa potom údajne predávajú tretím stranám. Podľa súdnych dokumentov, Apple predáva tieto informácie pre doplnenie svojich príjmov.
Navrhovatelia žiadajú od Applu 250 dolárov za každého zákazníka z Rhode Islandu a 5000 dolárov za každého z Michiganu, ktorých informácie boli zverejnené. Zástupcovia spoločnosti Apple zatiaľ na žiadosť o pripomienku k žalobe neodpovedali, informuje Bloomberg.
Teraz čítajú

Spotify posiela na trh svoj prvý hardvérový produkt. Zatiaľ ho dostanú ľudia zadarmo

PRIPOMIENKA Toto je nebezpečná nabíjačka, ktorá ťa môže zabiť. Predávala sa aj na Slovensku

AKTUALIZOVANÉ Vyzbieraná suma láme brutálne čiastky. Dvaja Slováci vedú český startup, ktorý ohromil svet slúchadlami, ktoré prenášajú zvuk cez kosti

RECENZIA RECENZIA: Lenovo má najkrajší notebook na trhu. Je ale dostatočné, čo skrýva pod nablýskanou kapotou?

ZAUJÍMAVÉ Unikátny „fotónový“ procesor výkonom tromfne aj najlepší čip Nvidie. Je stavaný špeciálne pre umelú inteligenciu
Články, ktoré hýbu svetom

VIDEO Kopírovanie kam sa pozrieš. Pozri sa, čo všetko Ubisoft opakuje a prečo je Far Cry rovnaký ako Assassin's Creed

Pozerali sme sa zlým smerom. Planéta Deväť sa nachádza úplne niekde inde

Za donutmi od východniarov sa idú Slováci zblázniť, cestujú za nimi aj zo Žiliny

Príbeh Miroslava Trnku: Ako sa stal z pankáča „slovenský Bill Gates“ a tretí najbohatší človek na Slovensku
