Spoločnosť Apple najnovšie čelí žalobe od zákazníkov, ktorí tvrdia, že nezákonne zverejňuje a predáva informácie o ich nákupoch na iTunes.

Traja zákazníci iTunes z Rhode Islandu a Michiganu podali žalobu na Apple na federálnom súde v San Franciscu zastupujúc tisíce používateľov, ktorých osobné informácie mali byť údajne zverejnené bez ich súhlasu.

Tvrdia, že spoločnosť predáva, prenajíma a zverejňuje celé mená, adresy, žánre hudby a konkrétne názvy skladieb zakúpených v aplikácii iTunes Store bez súhlasu alebo oznámenia, píše CNET.

„Žiadna z informácií týkajúca sa hudby, ktorú si cez iTunes zakúpite, na vašom iPhone nezostane. Apple na úkor súkromia svojich zákazníkov profituje z neautorizovaného predaja, prenájmu, prenosu a zverejňovania ich osobných informácií.“, tvrdí žaloba.

Tieto údaje sú potom použité na pripojenie viacerých ďalších kategórií osoby, vrátane veku, pohlavia, príjmu, vzdelania a rodinného stavu. Takto spojené informácie o zákazníkoch sa potom údajne predávajú tretím stranám. Podľa súdnych dokumentov, Apple predáva tieto informácie pre doplnenie svojich príjmov.

Navrhovatelia žiadajú od Applu 250 dolárov za každého zákazníka z Rhode Islandu a 5000 dolárov za každého z Michiganu, ktorých informácie boli zverejnené. Zástupcovia spoločnosti Apple zatiaľ na žiadosť o pripomienku k žalobe neodpovedali, informuje Bloomberg.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom