banner-mi5s-plusOd samého vzniku novodobých smartfónov sa vedú celým svetom žabomyšie vojny o to, ktorý operačný systém je pre naše zariadenia najlepší. Android bol odjakživa vnímaný ako nestabilný, čo sa však postupom času zmenilo. Najnovšie správy však informujú, že operačný systém od spoločnosti Google je po novom stabilnejší než konkurenčný iOS.

Táto horúca informácia pochádza zo správy spoločnosti Blancco Technology Group, ktorá počas celého tretieho kvartálu zaznamenávala pády aplikácií naprieč týmito konkurenčnými systémami. Zo správy vyplýva, že najmenej stabilným smartfónom od Apple je iPhone 6, ktorého poruchovosť je na úrovni 13 %. Vlajková loď výrobcu spred dvoch rokov je nasledovaná iPhonom 5S a 6S, ktoré zhodne zlyhali pri 9 % zo všetkých pokusov o otvorenie aplikácie. Okrem toho až 65 % zo všetkých iOS zariadení zaznamenali pád jednej z aplikácií, čo je až o 40 % viac než tomu bolo pri smartfónoch s Androidom

Xiaomi Mi5S Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-vs-android-phone

Zo stajne zariadení so systémom Android obstál najhoršie LeEco Le 2, ktorý zaznamenal poruchovosť na rovnakej úrovni ako konkurenčný iPhone 6, a teda 13 %. Prístroj od mladej čínskej spoločnosti je v tejto nepriaznivej štatistike prenasledovaný Xiaomi Redmi 3S, respektíve Xiaomi Redmi Note 3, ktoré si opäť zhodne pripísali 9 percentnú pravdepodobnosť zlyhania. Štvrté miesto s 5 % patrí Samsungu Galaxy S7 Edge, ktorý je zároveň jedinou vlajkovou loďou v top 5-ke.

app-crashing

Zariadeniam s logom nahryznutého jablka spôsobovali najčastejšie problémy aplikácie sociálnych sietí. Najhoršie tak obstál Instagram (14 %), Snapchat (12 %) a Facebook (9 %). Smartfóny s operačným systémom Android mali problémy s úplne odlišnými aplikáciami, pričom ani jedna z nich nie je sociálnou sieťou. Používateľom narobila najväčšie vrásky služba IMS (32 %), ktorú nasledoval Adress Book (12 %) a Služby Google Play (10 %).

TIP: Apple predstavil 280-eurovú knihu, ktorá obsahuje 450 fotiek produktov spoločnosti

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP