Známa aplikácia Google Earth pomohla odhaliť zvyšky nezvestného človeka po neuveriteľných 22 rokoch. Pozostatky boli nájdené vďaka neznámemu človeku, ktorý si pomocou aplikácie priblížil svoju starú floridskú štvrť. Na snímke si však všimol niečo zvláštne.

Satelitné snímky odhalili, že v jazere sa nachádza auto. Zvyšky, ktoré boli nájdené v predmetnom vozidle, patria Williamovi Moldtovi, ktorý zmizol v novembri 1997 vo veku 40 rokov, po opustení nočného klubu v Palm Beach. Odvtedy o Moldtovi nikto nevedel, informuje portál TheGuardian.com.

Hovorkyňa miestnej kancelárie šerifa, Teri Barbera, uviedla, že bývalý obyvateľ štvrte Grand Isles vo Wellingtone na Floride kontroloval okolie v aplikácii Google Earth. Keď si priblížil jazero, videl v ňom ponorené auto. Bývalý obyvateľ následne kontaktoval súčasného majiteľa domu, ktorý potvrdil, že ide o biele auto nachádzajúce sa na okraji jazera.

Zobraziť celú galériu (1)
Na snímke je možné vidieť vrak auta, ktorý sa nachádza pri pobreží jazera v Grand Isles na Floride, Printscreen/Google Earth

Muž následne kontaktoval policajné zložky a po tom, čo dostali auto von, našli vo vnútri zvyšky tela. Na základe testov sa potvrdilo, že ide o vyššie spomenutého Moldta. Národný systém nezvestných a neznámych osôb tvrdí, že Moldt odišiel v tom čase z nočného klubu, pričom nemal byť pod vplyvom alkoholu. Z klubu ešte stihol zavolať svojej priateľke, že sa čoskoro vráti domov.

Vyšetrovatelia predpokladajú, že muž stratil kontrolu nad svojim autom a následne skončil v jazere. Úrady už oznámili rodine objav jeho pozostatkov, informuje USAtoday.com.

V roku 1997 bola štvrť Grand Isles ešte vo výstavbe, no jazero sa tam už nachádzalo. Barry Fay, ktorý býva v dome blízko jazera a ktorý nakoniec aj kontaktoval políciu, uviedol, že si auto nikdy pri pobreží nevšimol.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP