banner-letv-one
Každý štvrťrok uverejňuje spoločnosť Antutu zoznam tých najvýkonnejších zariadení na svete. Tento trend pokračoval aj v tretom štvrťroku tohto roka. Nová tabuľka top zariadení nás veľmi potešila, nakoľko sa v ňom umiestnil slušný počet čínskych smartfónov. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V zozname, ktorý zastrešoval druhý štvrťrok vládli zariadenia juhokórejského giganta Samsung. Po novom sa tento trend zmenil a na trón zasadol nedávno predstavený top model Meizu Pro 5 so svojím procesorom Exynos 7420 a 4 GB pamäťou RAM. Za výsledkom, ktorý atakuje hranicu 77 000 bodov stojí práve procesor Exynos 7420, ale aj nižšie FullHD rozlíšenie. V tesnom závese sú zariadenia Samsung Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge 6+, ktoré taktiež prekonali hranicu 70 000 bodov. V top desiatke máme veľmi široké zastúpenie čínskych smartfónov a asi najväčším prekvapením je umiestnenie OnePlus 2, ktoré je až na 10 mieste s výsledkom 57 119 bodov.

AnTuTu
Za zmienku stojí aj dvojica zariadení novo vznikajúcej spoločnosti LeTV, LeTV One Pro a LeTV Max, ktoré spolu vládnu v strede tabuľky. Najväčší čínsky gigant Xiaomi obsadil 9. miesto so svojim modelom Mi Note Pro, ktorý skrýva procesor Snapdragon 810, 2K displej a 4 GB operačnú pamäť RAM. Pre mnohých je výsledok z Antutu iba bezcenným číslom a uprednostňujú iné formy testovania výkonu daného zariadenia. My sme však veľmi zvedaví, ako dopadne koncoročná tabuľka, do ktorej možno pribudne aj toľko očakávaný model od Xiaomi, Xiaomi Mi5.

Zdroj: XDA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom