Metropola východného Slovenska sa môže v priamom porovnaní s Bratislavou cítiť mierne ukrivdená. Drvivá väčšina technologických spoločností totiž zameriava svoju pozornosť výhradne na naše hlavné mesto. Operátor Antik však druhé najväčšie mesto na Slovensku nezanedbáva, pričom štartuje nový zaujímavý projekt.

Týmto projektom je bike sharing, ktorý sa celkom slušne uchytil vo väčších, ale i menších mestách po celom svete. V Košiciach však pôjde o novinku, na ktorú Antik plánuje nalákať ľudí najmä atraktívnymi cenami. Ako informoval portál Živé.sk, službu zdieľania bicyklov odštartuje na jeseň tohto roka, kedy po celom meste rozmiestni až 800 bicyklov. V historickom centre sa dokonca bude nachádzať 25 takých, ktoré budú poháňané elektrickou energiou.

Už budúci rok ich bude 2000

Postupne sa má však ponuka rozrastať a už budúci rok by sa mali v Košiciach nachádzať až 2-tisícky bicyklov Antik CityBike. Tie bude možné vyzdvihnúť na viac ako stovke stanovísk, kde ich bude, samozrejme, možné aj neskôr odložiť. Okrem toho ich však bude možné zanechať kdekoľvek na verejnom mieste, odkiaľ ich má následne späť na stanoviská premiestniť servisná služba. Operátor z pochopiteľných dôvodov nešiel do tohto projektu sám a svojou troškou prispeje aj samotné mesto.

Do už spomínaného množstva 800 bicyklov investuje Antik v prvej etape 600-tisíc €. S pribúdajúcim množstvom bicyklov bude rásť aj investovaná suma. Mesto Košice sa zaviazalo na spolufinancovanie služby, pričom na jej fungovanie bude prispievať sumou 50-tisíc € ročne. Prvá polhodina jazdenia na tomto dvojkolesovom dopravnom prostriedku má byť pre všetkých občanov, ale i návštevníkov mesta zdarma

Mnohé výhody a atraktívne ceny

Klienti Antiku, ako aj majitelia Mestskej karty budú môcť túto službu využiť bezplatne až na 45 minút. Mesačné predplatné na využívanie má pritom stáť lákavých 10 €. Spomínané predplatné bude možné uhradiť cez iOS alebo Android aplikáciu, v ktorej bude možné tiež vyhľadať voľný bicykel alebo si ho rezervovať. Po úspešnej testovacej fáze sa očakáva ostrý štart bike sharingu od Antiku už v máji budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom